Hiszpania > Murcia (Region)

Islas Menores (Cartagena)

Islas Menores to hiszpańska miejscowość w gminie Cartagena, w dystrykcie Rincón de San Ginés, której gospodarka tradycyjnie opiera się na turystyce.

Kiedyś było znane jako Los Barracones, od nazwy przybrzeżnego punktu obok dzisiejszego klubu jachtowego.

W miejscowym centrum sportowym znajdowała się sala imprezowa La Dama de Oro, w której występowali czołowi hiszpańscy piosenkarze, tacy jak Julio Iglesias, Sara Montiel, Raphael, Rocío Jurado, Peret i inni.

Lokalizacja

Islas Menores znajduje się w południowo-wschodniej części Półwyspu Iberyjskiego, we wspólnocie autonomicznej Regionu Murcji, w południowej części wybrzeża Mar Menor, położonego między Los Nietos, które jest oddzielone wadi wpadającym do małej delty (popularnie zwanej Lengua de la Vaca), a z drugiej strony praktycznie połączone z plażą Mar de Cristal.

Obiekty i usługi

Klub żeglarski

Biuro medyczneMieszkania dla turystów

Supermarkety

Transport i komunikacja

Droga

Miejscowość ta ma dostęp do dróg łączących ją z Mar de Cristal oraz drogą RM-F54 z Los Belones i Los Nietos.

Autobusem

Drogowe usługi pasażerskie w gminie są częścią marki Movibus, systemu międzymiastowego transportu publicznego w Regionie Murcji (Hiszpania), który obejmuje usługi autobusowe należące do rządu regionalnego. Linie objęte koncesją MUR-004 "Metropolitana Cartagena-Mar Menor" są obsługiwane przez ALSA (TUCARSA).

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności