Hiszpania > Baleary (Wyspy)

Ets Alocs

Ets Alocs to plaża z okrągłymi kamykami ukształtowanymi przez morze. Jest to dziewicza plaża położona w północnej części wyspy Menorka, w gminie Ferrerías. Ze względu na bogate i obfite życie zwierzęce zamieszkujące tutejsze wody, stanowi ono część Rezerwatu Morskiego Menorki i jest objęte ochroną połowową. Dno morskie jest skaliste, a woda przezroczysta, podobnie jak na większości plaż na Minorce. Obłożenie pokoi jest niewielkie nawet w szczycie sezonu turystycznego.

Można do niego dotrzeć, skręcając z drogi Me-1 prowadzącej z Mahón w Ciudadela. Kilka kilometrów za Ferrerías znajduje się droga Tramontana. Ostatni odcinek jest dostępny z pewnymi trudnościami dla pojazdów zmotoryzowanych, a prowadzi do niego leśna ścieżka wzdłuż strumienia.

Można do niego dotrzeć pieszo po łatwej, sześciokilometrowej wędrówce. Rozpoczyna się u podnóża Sa Muntanya Mala w Ferrerías i biegnie praktycznie cały czas po płaskim terenie, graniczącym z górami i z morzem, dzięki czemu przechodzi się także przez dziewicze zakątki Menorki, do których nie można dotrzeć samochodem, takie jak Cala Pilar.

Krajobraz tego obszaru jest typowy dla północnej części wyspy Menorca, owiewanej silnym północnym wiatrem, gdzie roślinność została wyselekcjonowana na przestrzeni lat z endemicznymi gatunkami o dużej wartości ekologicznej. Głównym przykładem jest agnocasto (aloc w języku katalońskim), endemiczna roślina, od której pochodzi nazwa plaży.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności