Hiszpania > Baleary (Wyspy)

Cala Varques

Cala Varques to dziewicza zatoka w gminie Manacor, na Majorce, w Hiszpanii. Można do niego dojechać z drogi prowadzącej z Porto Cristo do Porto Colom.

Cala Varques to jedna z najbardziej dziewiczych naturalnych zatoczek na wyspie, o długości 70 metrów i szerokości 50 metrów. Wyjeżdżając z Manacor, należy kierować się drogą Calas de Mallorca aż do skrzyżowania z drogą Porto Cristo, skręcić w lewo i po około 150 metrach, pomimo słabego oznakowania, dotrzeć do bramy, przy której należy zostawić samochód i iść dalej pieszo przez około 20 minut ścieżką przecinającą sosnowy zagajnik i prowadzącą do zatoki.

Charakterystyka

Jest to plaża o krystalicznie czystej wodzie, z białym piaskiem, otoczona lasem sosnowym, gdzie znajduje się kilka jaskiń i podwodnych galerii cenionych przez speleologów, o łącznej długości ponad 500 metrów, w których można uprawiać różne formy rekreacji, takie jak nurkowanie, psikobloc itp. Możliwe jest także uprawianie nudyzmu. W jaskiniach, takich jak Cueva del Pont, Cueva del Xot i Cueva del Pirata, można znaleźć ścieżki i schody, ponieważ około 1987 roku zostały one udostępnione do użytku turystycznego. Wewnątrz można znaleźć potłuczone stalaktyty i stalagmity, które ludzie zabierają ze sobą.

Zatoka jest również znana z tego, że kilka lat temu odwiedzały ją krowy z pobliskiego gospodarstwa. Wzbudziło to wielkie zainteresowanie i ciekawość przechodniów. Inni jednak skarżyli się na to, twierdząc, że to sami sąsiedzi wypuszczają krowy, aby uniknąć masowego napływu turystów.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Plaże w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności