Hiszpania > Baleary (Wyspy)

Playa de Cala Ferrera

Cala Ferrera to plaża położona w hiszpańskiej miejscowości Cala Ferrera, w gminie Felanich, na Majorce. Jest to półmiejska plaża z białym piaskiem, która ze względu na ruch turystyczny jest bardzo ruchliwa w sezonie letnim. Prawie wszyscy użytkownicy plaży są gośćmi sąsiednich hoteli.

Liczba łodzi zakotwiczonych na wodach przybrzeżnych jest również wysoka. Najlepsze miejsce do kotwiczenia znajduje się między tą plażą a pobliską zatoką Serena, gdzie głębokość wynosi od sześciu do dziesięciu metrów, a dno jest piaszczyste i pokryte wodorostami. Wysepka Farallón de Cala Ferrera znajduje się w pobliżu szerokiego naturalnego przesmyku, który umożliwia dostęp do tej części wybrzeża Felanich, a głębokość między nim a wybrzeżem wynosi cztery metry. Do Cala Ferrera można dostać się drogą lądową.

Dojazd drogami do Cala Ferrera jest łatwy dzięki dobrym drogowskazom z S'Horta lub Cala d'Or. Najbliższy przystanek autobusowy znajduje się w odległości 300 metrów od brzegu.

Wśród hoteli położonych w pobliżu zatoki znajdują się Hotel Ponent Playa, Robinson, Cala Ferrera, Ferrera Blanca i Monsuau.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności