Hiszpania > Baleary (Wyspy)

Cala Gran (Baleares)

Cala Gran to plaża położona w hiszpańskiej miejscowości Cala d'Or, w gminie Santañí, na Majorce. Jest to miejska plaża z białym piaskiem, która w sezonie letnim jest bardzo ruchliwa ze względu na wysoki poziom turystyki.

Swoją nazwę zawdzięcza temu, że jest największą ze wszystkich zatok, które wchodzą w skład miasta. Plaża ta charakteryzuje się wąskością, ścianami klifu, drobnym piaskiem, sosnowym lasem liściastym, który otacza ją z obu stron, oraz spokojem wody. To naturalne środowisko jest wspólne dla domków i willi położonych w pobliżu plaży.

W tym naturalnym środowisku znajdują się wille dobrze wkomponowane w krajobraz oraz kilka dużych hoteli położonych z tyłu i po jednej stronie plaży, co sprawia, że jest to najbardziej zabudowana plaża w okolicy. Ten podwójny rozwój spowodował duży napływ miejscowych kąpiących się i turystów, którzy gromadzą się na brzegu morza, a na niezajętej tylnej części plaży zbudowano plac zabaw dla dzieci. Ponadto dojazd drogą lądową jest łatwy, a nawet można dojechać autobusem - najbliższy przystanek znajduje się zaledwie kilka metrów od plaży.

Wśród hoteli otaczających zatokę znajdują się Hotel Cala Gran, Rocador, Sentido Tucán, Ariel i Prinsotel Alba.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności