Hiszpania > Murcia (Region)

Cala Reona

Cala Reona to plaża położona w gminie Cartagena, w autonomicznej wspólnocie Murcji, w Hiszpanii.

Lokalizacja

Cala Reona to ostatnia plaża pomiędzy Cabo de Palos a parkiem narodowym Calblanque, 200-metrowa zatoka z piaskiem i czarnymi kamykami, powstała w wyniku erozji otaczających ją gór łupkowych, słynąca z wodospadów i czystej wody.

Jeśli turysta stanie na drodze prowadzącej do plaży i spojrzy na zachód, gdzie w odległości niecałych dwóch kilometrów zaczynają się granice Parku Naturalnego Calblanque, góry Las Cenizas i Peña del Águila, zauważy bujność typowych śródziemnomorskich zarośli, które przetrwały dawne polany. Król chronionej flory, palma wachlarzowata, rośnie tu obficie wraz z innymi zagrożonymi gatunkami, które gęsto zasiedlają podnóża gór i służą jako pastwiska dla zwierząt hodowlanych.

Na skraju zatoki znajduje się dyskoteka Cala Reona, która od 1968 r. jest miejscem spotkań zarówno wieczorem, jak i w nocy, gdzie można wypić drinka lub przekąsić coś z widokiem na morze.

Większość terenu należy do Javiera Celdrána, który do tej pory nie zabudował go, z wyjątkiem trzech małych enklaw domów szeregowych i bungalowów. To on również przynosił łopatami piasek na plażę, gdyż pierwotnie była ona zbudowana z kamieni.

Źródło: Prawda http://www.laverdad.es/murcia/v/20100315/cartagena/caminata-cala-reona-virgen-20100315.html

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności