Hiszpania > Gerona (Region)
Hiszpania > Katalonia (Region)

Cala Montjoi

Cala Montjoi znajduje się w Parku Naturalnym Cap de Creus, siedem kilometrów od miasta Roses (prowincja Gerona, Katalonia, Hiszpania), do którego należy. Cala Montjoi znajduje się w Parku Naturalnym Cap de Creus.

Opis

Jest to zatoka w kształcie rogala, otoczona górami Pirenejów, dość zamknięta, co sprawia, że wody są spokojne, bez zbytniego rozkołysu i wiatru ze względu na jej położenie. Z drugiej strony, jest ciemno.

Można do niego dojechać samochodem. W lecie kilka razy dziennie kursują łodzie (golondrinas) z Roses. Obok Cala Montjoi przebiegają szlaki GR 92 i Camí de Ronda. Z Rosas łączy ją również Megalityczne Trasa Turystyczna w Rosas.

Znajduje się obok kompleksu turystycznego, który oferuje takie usługi, jak szkoła nurkowania, kemping, zakwaterowanie, parking i restauracje, z których jedną jest El Bulli Ferrana Adrià. Choć ta ostatnia zamknęła swoje podwoje w 2011 r., nadal istnieją obiekty, w których powstawały dania tego geniusza, pięciokrotnie wybieranego wraz ze swoim zespołem i obiektami na najlepszą restaurację świata.

Manuel Vázquez Montalbán w swoim testamencie poprosił, aby jego prochy zostały rozsypane w Cala Montjoi.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Plaże w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności