Hiszpania > Gerona (Region)
Hiszpania > Katalonia (Region)

Playa de Canyelles

Plaża Canyelles znajduje się w gminie Lloret de Mar (Gerona) w Hiszpanii, na wybrzeżu Costa Brava South. Jest to plaża o gruboziarnistym białym piasku, o długości około 457,3 m i nachyleniu 6,1%. W okresie od 15 czerwca do 15 września działa tu ratownik i obsługa ratownicza. Znajdują się tu również prysznice wyposażone w najnowocześniejsze wanny do kąpieli stóp, szatnie, atrakcje rekreacyjne (takie jak wypożyczalnia parasoli i leżaków, narty wodne, Ski-bob, łyżwy, kajaki, kiosk z lodami i napojami oraz restauracje) oraz rejsy turystyczne.

Przy plaży znajduje się również prestiżowy dom klubowy "Club tennis Canyelles".

W zatoce znajduje się również góra polityka z Kazachstanu, sąsiedzi mówili, że na urodziny właścicieli przywożą ciężarówkami słonie i tygrysy.

Można do niej dojechać drogą GI-682 (Blanes-Lloret-Tosa), autostradą C-32 (zjazd Malgrat-Blanes-Lloret), autostradą AP-7 (zjazd 9 Lloret) oraz drogą C-63 (Vidreras). W lipcu i sierpniu kursuje autobus międzymiastowy.

Plaża znajduje się poza centrum miasta Lloret de Mar, w dzielnicy mieszkalnej, która nosi nazwę zatoki. Po prawej stronie znajduje się mała marina zarządzana przez jachtklub Cala Canyelles.

Plaża jest podzielona skałami zwanymi Ses Roques des Mig. Część, która biegnie od tych skał w lewo, nazywa się Sa Somera.

Plaża została odznaczona Błękitną Flagą.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności