Hiszpania > Gerona (Region)
Hiszpania > Katalonia (Region)

Cala Montgó

Zatoczka Montgó to zatoka na wybrzeżu Costa Brava w gminie Torroella de Montgrí (Gerona) w Hiszpanii. Z promenady w L'Escala można do niej dojść pieszo ścieżką nadbrzeżną. Można tu również dojechać samochodem, w odległości jednego kilometra od przystani w L'Escala. Jadąc drogą dojazdową, natkniesz się na kilka pól namiotowych.

Geologicznie odpowiada najbardziej wysuniętym na północ podnóżom masywu Montgrí i jest najbardziej dostępną i największą zatoczką w tej zalesionej części Costa Brava. W kierunku wschodnim i północnym wieńczy go punkt Montgó (96 m n.p.m.), nad którym wznosi się ufortyfikowana wieża strażnicza z czasów nowożytnych. Na południu zatokę zamyka punkt Mila, oddalony o 1,1 km od plaży.

Większą część wybrzeża otaczają strome klify wapienne, a plaża ma drobny piasek. Wody są przejrzyste i spokojne, ponieważ są osłonięte przed sztormami tramontana, które są tak częste w regionie Emporda.

Szlak nadmorski, obecnie znany jako GR 92, biegnie wzdłuż wybrzeża Katalonii od Portbou na granicy z Francją do Ulldecony, przechodząc przez deltę rzeki Ebro.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Plaże w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności