Hiszpania > Murcia (Region)

Cala Cortina

Cala Cortina to plaża w mieście Cartagena, w pobliżu portu i dzielnicy Santa Lucía.

Lokalizacja i usługi

Aby dotrzeć do niego z miasta, należy obejść port dookoła, przez dzielnicę Santa Lucía i przejść przez tunel. Trasa ta służy jako spacer turystyczny, ponieważ można na niej podziwiać naturalny port otoczony klifami i górami. Z punktu widokowego, który służy jako parking, roztacza się widok na zatokę i Morze Śródziemne. Po ostatnich remontach jest tu plac zabaw dla dzieci, promenada, leżaki i parasole oraz restauracja. W 2019 r. plaża została wybrana jako druga najlepsza w Hiszpanii przez czytelników luksusowego magazynu podróżniczego i lifestylowego Condé Nast Traveler. Plaża jest piaszczysta, stworzona przez człowieka.

Plaża jest sztucznie usypana z piasku, a kilka metrów od morza znajduje się naturalna wysepka. Na terenach skalistych i na krańcach plaży uprawia się wędkarstwo i nurkowanie.

Historia

Chociaż pierwsze prace remontowe były promowane za kadencji burmistrza José Antonio Alonso Conesa (1991-1995), dopiero w kwietniu 1998 r., kiedy radną była Pilar Barreiro, rozpoczęto program poprawy dostępu i usług, dzięki czemu plaża stała się odpowiednia do użytku mieszkańców i turystów. W marcu 2014 r. plaża została otwarta dla publiczności.

25 marca 2014 r. w zatoczce znaleziono pozbawione życia ciało Diego Péreza, ofiary zbrodni, za którą w 2017 r. skazano pięciu funkcjonariuszy Krajowego Korpusu Policji za przestępstwa nielegalnego przetrzymywania i lekkomyślnego zabójstwa. Ciało Diego Péreza znaleziono w zatoczce 25 marca 2014 r. Ciało Diego Péreza znaleziono w zatoczce 25 marca 2014 r.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com

Plaże w pobliżu

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności