Λαγανάς Ζακύνθου

Laganas to jedna z najpiękniejszych i najpopularniejszych plaż Zakynthos.

Słowo Laganas jest parafrazą słowa lagini (=stamna), ponieważ na tym terenie znajdowały się piece do produkcji lagani, których ślady istnieją do dziś w granicach administracyjnych wydziałów miejskich Lithakia i Kalamaki, w miejscach, gdzie zimowa fala styka się z wybrzeżem.

Morze, płytkie i czyste, zatrzymuje się na plaży o drobnym piasku o długości ok. 7 km. Wzdłuż plaży znajdują się obiekty turystyczne.

Plaża w Laganas, a także tytułowa zatoka Laganas dały nazwę gminie Laganas, która składa się z wydziałów miejskich Keri, Agala, Lithakia, Pantokratoras, Mouzaki i Kalamaki. Na plaży w Laganas znajduje się pomnik poświęcony belgijskiemu lekarzowi Andreasowi Vesalowi, który w czasach renesansu był profesorem anatomii.

Plaża ta ma tę osobliwość, że jest jednym z najważniejszych miejsc gniazdowania żółwia Kareta - Kareta w Grecji i być może w basenie Morza Śródziemnego. Szybki rozwój turystyczny tego obszaru zagroził populacji żółwi na tym terenie. W ostatnich latach podjęto wysiłki, poprzez utworzenie Parku Morskiego na tym terenie, w celu ochrony rozmnażania i przetrwania żółwia na plaży, ze względnym powodzeniem.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności