Καλόγρια Αχαΐας

Kalogria to mała nizinna osada nadmorska w prefekturze Achai, część Wspólnoty Lokalnej Araxos, a według "Programu Kallikrates" od 1/1/2011 należy do Gminy Zachodniej Achai. Znajduje się w obrębie Narodowego Parku Mokradeł Kotichi Strofylia, który jest siecią lagun, jezior, bagien i lasów wzdłuż północno-zachodniego wybrzeża Peloponezu.

Lokalizacja

Osada Kalogria znajduje się na nizinnym obszarze w zachodniej Achai, w pobliżu wybrzeża zatoki Kyllinios na Morzu Jońskim: Na zachód od lotniska Araxos, fortyfikacji Muru Damasceńskiego i laguny Prokopos, na południowy zachód od laguny Papa i znajdującej się tam farmy rybnej, na południe i południowy zachód od wzgórz Gór Czarnych oraz na południe od popularnej plaży "Yianiskari" (i przylegającej do niej "Mikro Yianiskari"). Jest zbudowany w północnej części obszaru Strofylia, a lokalizacja osady jest identyfikowana ze słynną plażą "Kalogria" lub "Kalogria".

W pobliżu Kalogrii znajdują się wioski Araxos na wschodzie i Metochi na południowym wschodzie. Od osady Araxos, która jest siedzibą tamtejszej społeczności lokalnej, dzieli ją niespełna 5 km, a od osady Metochi, która była siedzibą dawnej gminy Larissos - niespełna 6 km. W odległości ok. 20 km od Kalogrii znajduje się siedziba gminy zachodniej Achai, gdzie znajduje się miasto Kato Achaia (Achagia).

Rozwój administracyjny

Zapisana w 1879 roku jako "Kalogria", w 1901 roku wymieniana jest jako osada ówczesnej gminy Dymi. Kalogria jest stosunkowo nową osadą, gdyż została uznana za taką 14.03.1971 r., kiedy to została włączona do ówczesnej Wspólnoty Araxos. W latach 1997-2010, zgodnie z "Planem Kapodistriasa", należała do byłej gminy Larissos (Larisa) jako część byłego wydziału miejskiego Araxos.

Rozwój demograficzny

Podsumowując, rozwój demograficzny osadnictwa według narodowych spisów powszechnych przedstawia się następująco:

Kalogria Beach

Plaża "Kalogrias" lub "Kalogrias" jest jedną z najsłynniejszych w Achai, i nie tylko, a w sezonie letnim przyjeżdża na nią duża liczba osób z różnych miejsc: głównie z okolic, zachodniej Achai, Patras i jego szerszego regionu, a także z części Ilii. Jest to długa plaża z czystą wodą i piaszczystą plażą, która w połączeniu z lasem Strofylia stanowi sielskie miejsce. Znajdują się tu również wydmy (dune), z najbardziej okazałą w północnej części plaży. Jest to rozległa, piaszczysta plaża pełna wydm i piasków, dużych sosen i obejmuje bogate tereny podmokłe, laguny, bagna i otwarte obszary płytkiej wody.

W okolicy, poza kilkoma domami, znajdują się obiekty turystyczne i hotele, ale także kilka kwater oraz różne obiekty gastronomiczne i rekreacyjne.

Kaplice

Kościoły tego obszaru to: Agios Petros, który znajduje się przy wschodnim wejściu do osady i obok Laguny Prokopou oraz Panagia Retouniotisa, która zbudowana jest w surowym miejscu na skalistym zboczu Gór Czarnych i nieco powyżej (wyżej) niż wschodnie wejście do osady. Pierwsza kaplica znajduje się na brzegu Laguny Prokopou, co czyni ją fotograficznym celem, zwłaszcza dla zdjęć ślubnych, podczas gdy druga oferuje panoramiczny widok na Lagunę Prokopou, Morze Jońskie i Zatokę Kyllinion oraz szerszą okolicę.

Źródła

Achaja, Prefektura mapa i plany miast, mapa turystyczna, przewodnik turystyczny. Mapa w skali 1:100 000 kompatybilna z GPS, Orama Publications, Rafina h.c. ISBN 978-960-448-606-9.

Wyniki Spisu Ludności i Mieszkań 2011 dotyczące Stałej Ludności Kraju, Gazeta Rządu Republiki Greckiej, t. 2o, f. 3465 (28 grudnia 2012).

E.S.Y.E. - Stała populacja Grecji. Census 2001, Ateny 2004, ISBN 960-86704-8-9.

Centralny Związek Miast i Gmin (KEDKE) - Hellenic Society for Local Development and Self-Government (EETAA), Dictionary of Administrative Changes in Municipalities and Communities (1912-2001), Volumes A-B, Edited by Yannis Baharas, EETAA Publications, Athens 2002, ISBN 960-7509-47-1. ISBN (SET) 960-7509-46-3.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności