Γιανισκάρι Αχαΐας

Gianniskari lub Gianniskari to popularna mała piaszczysta plaża w zachodniej Achai w bardzo małej zatoczce na południe od przylądka Araxos. Znajduje się na Morzu Jońskim, w północnej części zatoki Kyllinios, w odizolowanym miejscu w strefie A Narodowego Parku Mokradeł Kotichi - Strofylia. Dostęp jest ograniczony, ponieważ istnieje tylko szorstka droga gruntowa prowadząca do miejsca na Czarnych Górach z pobliskiej osady Akrotiri Araxos (dawniej Paralimni) i przyległego Fortu Marynarki Wojennej Araxos. Od osady dzieli ją około 3,5 km, a od Patras - 44 km.

Bardzo blisko Yianiskari jest bardzo mała piaszczysta plaża "Mikro Yianiskari", która jest dostępna tylko drogą morską. Dalej na południe znajduje się rozległa piaszczysta plaża Kalogria w chronionym ekosystemie Strofylia. Plaża znajduje się pomiędzy dwoma zboczami na Mavra Mountains, które są porośnięte ostrokrzewem i krzewami. Roślinność tego terenu została w znacznym stopniu zniszczona w wyniku pożarów w latach 2011, 2012, 2014 i 2017.

Idylliczny krajobraz i naturalne piękno okolicy sprawiają, że plaża jest popularną atrakcją. Nie przewiduje się jednak ciężkiej eksploatacji turystycznej, gdyż znajduje się ona na terenie chronionego Parku Narodowego Mokradeł Kotichi - Strofylia, a jedynie łagodną działalność. Na plaży znajduje się mała stołówka z kilkoma leżakami w sezonie letnim. Z plaży rozciąga się panoramiczny widok na Kefalonię i wyspę Oxya u ujścia Acheloos.

Szerszy obszar jest siedliskiem szakala (Canis aureus - moreoticus).

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności