Santa Cruz (Torres Vedras)

Santa Cruz to wioska rybacka w parafiach Silveira i A dos Cunhados, w gminie Torres Vedras, w Portugalii. Znane jest głównie z plaży i letniego karnawału.

Jest to miejsce sprzyjające dla większości sportów falowych, ponieważ co roku odbywa się tam festiwal sportów falowych "Ocean Spirit", podczas którego mają miejsce oficjalne zawody międzynarodowych torów w kilku modalnościach. Oprócz plaży Santa Cruz są też inne: Amoeira, Formosa, Guincho, Azenha, Santa Helena, Centro, Norte, Física, Pisão, Mirante i Navio.

Spacer poetów

Plaża Santa Cruz była źródłem świeckiej inspiracji dla wielu serc, między innymi dla Antero de Quentala, João de Barrosa i Kazuo Dana, którzy dali się porwać melodii morza i najpiękniejszemu zachodzącemu słońcu, tworząc godne podziwu teksty poetyckie, które na zawsze zapisały się w historii tego miejsca.

W czerwcu 2016 r. zainaugurowano oficjalną trasę, która przebiega przez miejsca związane z obecnością tych trzech poetów. Wystawa ta ma na celu uhonorowanie i uwiecznienie trzech wielkich poetów, ukazując ich wędrówkę przez Santa Cruz i przedstawiając niektóre z ich wierszy, zainspirowanych tą wyjątkową i prostą scenerią o zaraźliwej naturze, która - jak powiedział poeta João de Barros - "jest plażą, którą natura uczyniła promienną i piękną… jednym z najbardziej fascynujących miejsc odpoczynku i marzeń, jakie istnieją na świecie".

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności