Portugalia > Portugalia kontynentalna (Region)

Praia de Porto das Barcas

Praia de Porto das Barcas to piaszczysta plaża z małym portem rybackim, położona w miejscowości Atalaia, w gminie Lourinhã.

Znajduje się około 20 km na północny zachód od Torres Vedras i 15 km na południe od Peniche. Ma dobry dojazd do autostrady A8 przez IP6 i znajduje się niecałe 50 minut drogi od Lizbony.

Kiedyś była to wspaniała plaża, słynąca z restauracji, barów i hoteli, obecnie jest odnowiona, stary port rybacki, ze wspaniałymi kamiennymi rzeźbami wykonanymi przez miejscowego artystę, Zé, znanego również jako ZenArtes. Jego prace można zobaczyć przy wejściu na plażę, obok ruin starego hotelu, a także w całej Atalaia. Sklepikarze i mieszkańcy często proszą go o wykonanie prac w kamieniu, na płytkach lub obrazów i wystawienie ich w swoich lokalach, aby w ten sposób pomóc lokalnemu artyście. Również na ścianach niektórych domów w Porto de Barcas i Atalaia znajdują się namalowane przez niego graffiti.

Stracił on wiele wpływów na rzecz Plaży Peralta, również w Atalaia.

Jakiś czas temu ponownie otworzył pierwszy bar na plaży, co sprawiło, że turyści znów zaczęli przychodzić na plażę.

Jest on położony 5 minut drogi od restauracji serwującej owoce morza Frutos do Mar, restauracji Alto da Arriba i kurortu Noiva do Mar.

Słynie z owoców morza, rybołówstwa, a także jest miejscem doskonałym dla paleontologów, ponieważ odkryto tu kilka skamieniałości dinozaurów.

Usługi

Bar "Porto de Barcas

Ratownik

Park

WC

Prysznic i myjka do stóp

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności