Portugalia > Portugalia kontynentalna (Region)

Praia Redonda (Póvoa de Varzim)

Plaża Praia Redonda, historycznie znana jako plaża Praia de Banhos, to rozległa plaża morska w obszarze miejskim Póvoa de Varzim, położona między Enseada da Póvoa (portem rybackim Póvoa de Varzim) a plażą Praia da Salgueira. Praia Redonda to bardzo uczęszczana plaża o złotym piasku z mało widocznymi skałami.

Jest to historyczne kąpielisko, dzięki któremu w XIX wieku Póvoa stała się najbardziej turystyczną z północnych plaż. Ramalho Ortigão w swojej książce Plaże Portugalii pisze, że "Póvoa jest karawaną mieszkańców Minho, którzy korzystają z kąpieli i morskiego powietrza; żadna inna plaża nie oferuje tak zróżnicowanej konkurencji". W 1844 r. na piasku, obok portu, przy starej ulicy Areosa, zbudowano kaplicę São José. Ulica została poszerzona i stała się Largo do Passeio Alegre, a kaplicę zburzono, aby upiększyć plac przy plaży. Na jego miejscu powstał kościół São José przy Avenida Mousinho de Albuquerque. Jednak pod koniec lat 30. wybudowano bar Diana, a kawiarnia Guardassol, do tej pory zbudowana z drewna, zyskała stałą konstrukcję, co wywołało dyskusje wśród ówczesnych mieszkańców. W latach 70. wybudowano Café Enseada, dziś znaną jako Hit Club. Passeio Alegre jest dziś prawie zamknięty od strony plaży z powodu zespołu budynków.

Piasek między falochronem a Hit Clubem nazywany jest plażą Leixão, a między Hit Clubem a kawiarnią Guarda-Sol - plażą Loulé.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności