Portugalia > Portugalia kontynentalna (Region)

Praia da Salgueira

Plaża Praia da Salgueira to rozległa plaża morska w obszarze miejskim Póvoa de Varzim. Praia da Salgueira to bardzo uczęszczana plaża z białym piaskiem i nielicznymi skałami w środkowej części, nadająca się do surfingu. Salgueira jest bardzo popularna latem, mniejsze tłumy są w tygodniu lub poza sezonem letnim.

Przez plażę Salgueira przebiega Avenida dos Banhos, główna aleja kąpielowa w Póvoa. Plaża wzięła swoją nazwę od dawnego miejsca, które istniało w tym miejscu. Plaża od południa otoczona jest Esplanada do Carvalhido - placem plażowym, a skaliste północne zbocze, obok klubu Buddha, nosi nazwę "Praia Azul" (Błękitna Plaża).

Historia

Jest to historyczne kąpielisko. W XIX wieku miejsce to było znane jako "Praia dos Ceboleiros", gdzie ludzie kąpali się w niekonwencjonalny sposób. Mężczyźni i kobiety rozbierali się na plaży, pozostawiając na ciele jedynie długą koszulę, a następnie kąpali się w pozycji kucznej, przy czym ich ubrania stawały się przezroczyste w miarę zamaczania. Ten zwyczaj doprowadził do tego, że w 1871 r. rada uchwaliła, że: "zabroniona jest kąpiel w stanie nagości na całym wybrzeżu gminy, pod karą 1 500 reisów lub 3 dni więzienia".

Surfing

Salgueira to plaża surfingowa dla doświadczonych surferów, gdzie znajduje się spot Póvoa de Varzim, choć na plaży są też inne fale, z których można korzystać. Miejsce to jest bardzo popularne wśród miłośników bodyboardu, ponieważ fale są odpowiednie dla tego rodzaju aktywności, a podczas przypływu można tu również uprawiać longboard i surfing. Przy falach z północnego zachodu na południowy zachód jest ona uwarunkowana przez skały i tłumy ludzi. Lokalna społeczność surfingowa nie pozwalała na surfowanie początkującym i osobom z zewnątrz, co było zwyczajem znanym wśród surferów jako "lokalizm". Obecnie dostęp do spotu jest mniej ograniczony. Lewostronny surfing, który załamuje się na skałach na środku plaży, z niewielkim miejscem do startu.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności