Portugalia > Portugalia kontynentalna (Region)

Praia Grande do Rodízio

Praia Grande to plaża w gminie Sintra, w Portugalii. Jest to część Parku Naturalnego Sintra-Cascais.

Znajduje się tu stosunkowo rozległa piaszczysta plaża - stąd jej nazwa. Dzięki silnemu idealnemu rozdęciu plaża słynie z doskonałych warunków do uprawiania surfingu i bodyboardingu. Co roku na tej plaży odbywa się kilka zawodów w sportach wodnych, w tym mistrzostwa świata w bodyboardzie. Na jej północnym krańcu znajduje się basen oceaniczny (wstęp płatny), a na południu - ślady dinozaurów na klifach. Praia Grande jest nadal letnim kurortem dla wielu mieszkańców regionu Lizbony i bardzo popularna wśród elity portugalskiej stolicy. Droga EN375 prowadząca na plażę jest od 1980 r. obsługiwana przez przystanek tramwaju Sintra, a w latach 1904-1958 - przez przystanek tramwajowy.

Lewy koniec plaży, obok klifów, jest jednym z obszarów najchętniej odwiedzanych przez rybaków, słynącym z jakości i ilości ryb.

Odciski stóp dinozaurów

Miejsce to przyciąga turystów i ciekawskich, którzy chcą obserwować odciski stóp dinozaurów z okresu kredy - zauropodów, teropodów i ornitopodów, które są zaznaczone na skałach na dnie plaży. Ślady te, mające około 110-115 milionów lat, znajdują się na prawie pionowych ławkach na południowym szczycie Praia Grande i są szczególnie widoczne, gdy oświetla się je płytkim światłem. W sumie 66 śladów, z których 51 jest rozmieszczonych na 11 ścieżkach, a pozostałe wydają się być odosobnione. Wydaje się, że ślady zostały wykonane przez zwierzęta dwunożne.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności