Portugalia > Portugalia kontynentalna (Region)

Praia fluvial de Palheiros e Zorro

Praia fluvial de Palheiros e Zorro (czasami nazywana "plażą fluvialną w Torres do Mondego") znajduje się w parafii Torres do Mondego w Coimbrze, w Portugalii. 40° 12' 10" N 8° 21' 55" O

Plaża ta, utworzona w 1997 r. i wyposażona w niezbędną infrastrukturę, jest obsługiwana przez rzekę Mondego. Główny dojazd odbywa się z wioski Palheiros na lewym brzegu rzeki, choć możliwy jest także dostęp z prawego brzegu po kładce dla pieszych. Na plaży dostępne są grille i stoły piknikowe. Na plaży rzecznej znajduje się również bar z przekąskami, w tym lokalnym specjałem - ślimakami.

Plaża jest również miejscem rekreacji, gdzie można pływać kajakiem, łowić ryby, spacerować, jeździć na rowerze górskim i grać w siatkówkę plażową. W sezonie kąpielowym, od lipca do września, w pierwszy weekend każdego miesiąca, odbywają się tu bezpłatne koncerty i pokazy filmów organizowane w ramach festiwalu Roque no Rio.

W 2012 r. plaża została zgłoszona do konkursu "7 Maravilhas - Praias de Portugal" i jest brana pod uwagę przy przyznawaniu Błękitnej Flagi oraz w ramach projektu Accessible Beach.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Plaże w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności