Portugalia > Portugalia kontynentalna (Region)

Praia do CDS

Plaża CDS jest najbliższą od centrum Lizbony plażą strzeżoną, koncesjonowaną i oznaczoną Błękitną Flagą (16,2 km), odpowiadającą jednemu z odcinków plaży na pontonie Costa de Caparica i będącą jedną z najchętniej odwiedzanych plaż w tym rejonie. Nazwę "plaża CDS" nadano jej w drugiej połowie lat siedemdziesiątych XX wieku, po tym jak na kamieniu po północnej stronie pontonu namalowano skrót "CDS" (skrót od Centro Desportivo de Surf), który szybko rozpowszechnił się jako nazwa odróżniająca ją od innych plaż na pontonie.

Historia

Plaża CDS zaczęła być wykorzystywana jako kąpielisko od lat 70. ubiegłego wieku, a szczyt popularności osiągnęła w 1987 roku. Jednak ze względu na zmianę prądów morskich na początku tysiąclecia na plaży zabrakło piasku i pozostała ona pusta aż do 2007 roku, kiedy to piasek został wymieniony. Od czasu wymiany piasku plaża zyskała swoją obecną liczbę kąpiących się.

Panorama i wymiary

Plaża ma około 300 metrów długości i jest bardzo wąska, piaszczysta. Jest to jedno z najbardziej pożądanych miejsc w okolicy do uprawiania surfingu i bodyboardingu. Największa ilość piasku znajduje się na jego południowym krańcu (w pobliżu kolanka falochronu) oraz w zagłębieniu utworzonym przez ostrogę, która ogranicza go od północy. Jest ona wspólna dla rodzin i kibiców tych dyscyplin sportowych.

Otoczony jest kamiennym pontonem, nad którym znajduje się asfaltowa promenada z kilkoma barami. Z plaży można również zobaczyć Lizbonę i Serra da Arrábida.

Warunki wypoczynku i surfowania

Można powiedzieć, że plaża CDS jest typową plażą w tym rejonie. Jakość wody jest zadowalająca lub dobra i jest to plaża nadzorowana. Słynie również z najlepszych fal w Costa da Caparica, z których słyną surferzy z tego regionu.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com

Plaże w pobliżu

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności