Praia Fluvial da Froia

Praia fluvial de Fróia jest położona nad brzegiem rzeki Ribeira da Fróia, około 3 km od miejscowości Sobreira Formosa, w gminie Proença-a-Nova, w dystrykcie Castelo Branco.

Plaża ta znajduje się w małej dolinie, na zadbanym terenie, który rozciąga się około 200 metrów od potoku. Jako ciekawostkę można zobaczyć typowy dla tej części kraju mały domek z łupków, który służył jako młyn gminny w sąsiednich wioskach Oliveiras i Fróia.

Infrastruktura plażowa

WC, z prysznicami i przebieralniami

Bar z esplanadą

teren piknikowy

Obserwowana plaża

Pierwsza pomoc

Plac zabaw dla dzieci

Fontanna

Basen dla dzieci

Parking

Dostępy

Położony jest około 12 km od miejscowości Proença-a-Nova i około 3 km od centrum miejscowości Sobreira Formosa. Jedź autostradą IC8 w kierunku Sertã-Perdigão, zjedź z niej za miejscowością Proença-a-Nova i przed miejscowością Moitas (wskazanie "Abrantes"). Należy kierować się na Sobreira Formosa, drogą EN 241 i EN 233 (stara droga między Proença-a Nova i Castelo Branco) i jechać aż do centrum miejscowości (mijając Vale de Urso i Pucariço). (Należy pamiętać, że po wybudowaniu nowego odcinka drogi N351, między IC8 a Isna de Oleiros, nie ma już konieczności przejeżdżania przez Vale de Urso, ale zaleca się zjazd pierwszym zjazdem oznaczonym jako "Sobreira Formosa" i kontynuowanie przejazdu przez Pucariço i centrum miejscowości, ponieważ droga N351 jest bardzo odległa od tej miejscowości). W Sobreira Formosa, w pobliżu kościoła Matriz, kieruj się drogowskazami na plażę rzeczną, mijając Ribeiro do Gomes. Wejście na plażę rzeczną znajduje się przy wjeździe do miejscowości Fróia (2 km od centrum Sobreira Formosa), po lewej stronie (oznaczenie "Oliveiras").

Dla tych, którzy jadą drogą EN 241 z A23 i zjeżdżają na skrzyżowaniu Perdigão (oznaczenie "Proença-a Nova") (przejeżdżają przez Vale da Mua i Pedra do Altar), istnieje następująca alternatywa: w Moitas (po prawej stronie, zaraz za zakrętem w lewo), zjazd w kierunku "Sobreira Formosa". Przechodząc przez drogę gminną i mijając Figueira, dociera się do centrum Sobreira Formosa, gdzie znajdują się znaki wskazujące drogę do plaży. Jadąc drogą EN233 z Sarzedas, należy przejechać przez Monte Gordo, most Alvito i Catraia Cimeira. Na wyjeździe z miejscowości Fróia, po prawej stronie zobaczysz znaki "Oliveiras" i "Praia Fluvial da Fróia".

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności