Portugalia > Portugalia kontynentalna (Region)

Praia da Rata

Praia da Rata (jej pierwotna nazwa), później nazwana Praia das Moitas (głównie dla turystów i wczasowiczów), to portugalska plaża położona między Cascais a Estoril, a konkretnie na Monte Estoril.

Praia da Rata to mała zatoczka, w której dawniej znajdował się hotel Estoril-Sol, a obecnie stoi nowoczesny budynek autorstwa architekta Gonçalo Byrne.

Nazwa plaży, nadana przez miejscowych, wzięła się od obecności małych gryzoni, które w przeszłości grasowały na niej z powodu wylotów starych kanałów. Dziś plaża i woda są czyste, ale nazwa pozostała, dając początek niekończącym się słownym kalamburom i żartom. Bardzo często można usłyszeć dla zabawy: "Idę się poopalać na Raty!

Praia da Rata to niewielka plaża położona wzdłuż promenady między Cascais a Estoril, w pobliżu stacji kolejowej Monte Estoril.

Ponton, który go otacza, jest odpowiedzialny za gromadzenie piasku, który umożliwia kąpiącym się odpoczynek. Teren ten jest jednak skalisty, co zmusza wczasowiczów do ostrożnego wchodzenia do morza i uważania, by nie zrobić sobie krzywdy.

Plaża, położona w środku deptaka, w połowie drogi między Cascais a Monte Estoril, nie ma miejsc parkingowych, a dostęp do niej można uzyskać krótkim spacerem lub rowerem. Wzdłuż plaży znajdują się dwie esplanady.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności