Hiszpania > Guipúzcoa (Region)
Hiszpania > País Vasco (Region)

Saconeta (playa)

Plaża Sakoneta (Guipuzkoa) w Dębie, mieście na Wybrzeżu Basków liczącym ok. 5 tys. mieszkańców, jest chroniona przez biotop Deba-Zumaya. Ponadto w centrum historycznej dzielnicy znajduje się kościół Santa María de Deba, klejnot stylu gotyckiego, uznany za Pomnik Narodowy.

Na tej plaży pływy są o wiele bardziej intensywne niż w jakimkolwiek innym miejscu czy plaży i to jest jej główną cechą charakterystyczną. Oznacza to, że zdecydowana większość osób kąpiących się na tej plaży to surferzy lub przygodni spacerowicze. Aby dogłębnie poznać ten cud natury, polecamy wybrać się na wycieczkę Sakoneta georoute lub na wycieczki dostępne w Geoparkea, aby odkryć różnorodność gatunków żyjących na tej plaży.

Ma 40 metrów długości i 15 metrów szerokości. Ta dzika plaża charakteryzuje się nie tylko falami, klifami i ogromnymi kamieniami. Jest to także godne polecenia miejsce dla fotografów i rowerzystów górskich. Być może jedyną wadą tego miejsca jest dostęp do niego - można do niego dotrzeć pieszo szlakiem GR121, z okolicy Elorriaga, z restauracji agroturystycznej Errota Berri (w odległości 1 km) lub z okolicy Itxaspe. Nie ma tu parkingu, ale kursują autobusy (Euskotren E1; Lurraldebus DB05 z Zumaya). Jeśli dojdzie do wypadku, najbliższym szpitalem jest Szpital Regionalny w Mendaro, oddalony o około 20 km.

Ponieważ jest to dzika plaża, nie ma tu toalet, pryszniców ani kabin do kąpieli stóp, koszy na śmieci, restauracji, leżaków ani parasoli do wypożyczenia, strefy dla dzieci, wypożyczalni łódek itp. Jest to rajska plaża, gdzie z tym, co się ma, można cieszyć się naturą plaży bez żadnej działalności ludzkiej czy twórczości.

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności