Hiszpania > Galicja (Region)
Hiszpania > Pontevedra (Region)

Pozo do Boi

Pozo do Boi to plaża rzeczna położona w gminie Lalín, w parafii Vilatuxe, a dokładniej w miejscowości Barciela. Współrzędne tego miejsca są następujące: Lalín 42° 39' 54.342" N, 8° 7' 16.2336" W.

Ta plaża rzeczna, której ramy wyznacza bieg rzeki Asneiro, przepływającej przez to miejsce, odznacza się wyjątkowym pięknem, a jej szczególne cechy wyróżniają ją ze względu na różnorodność biologiczną. Dzięki przejrzystości, dobremu natlenieniu i doskonałemu stanowi wody jest ona domem dla wielu organizmów wodnych, wśród których licznie występują pstrągi.

Ponadto na tym obszarze występuje godna pozazdroszczenia roślinność nadrzeczna w doskonałym stanie, z wyjątkiem specjalnego kąpieliska. Na terenie ośrodka znajduje się również miejsce przygotowane do zabawy, położone pod dębowym zagajnikiem, który zapewnia wspaniały cień. Po przeciwnej stronie plaży znajduje się miejsce przygotowane do opalania.

Znajdują się tam również toalety publiczne oraz bar, który jest otwarty tylko w sezonie letnim. Warto wspomnieć o przeprowadzonych niedawno pracach mających na celu dostosowanie go do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jest to idealne miejsce na spędzenie letniego dnia z rodziną lub przyjaciółmi, w spektakularnym otoczeniu w centrum Galicji.

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności