Hiszpania > Alicante (Region)

Playa Estudiantes

Playa del Varadero znajduje się w Villajoyosa. Posiada 15 km linii brzegowej. Piąta część to ciąg piaszczystych i żwirowych plaż nadających się do kąpieli. Znajduje się tu port rybacki i związane z nim gałęzie przemysłu, od których setki ludzi uzależnione są w pozyskiwaniu i oferowaniu niezrównanego smaku morza.

Historia gminy

Villajoyosa, licząca około 33 000 mieszkańców, znajduje się zaledwie dziesięć kilometrów od Benidormu i jest stolicą regionu Marina Baja w Alicante. Znajdują się tu różne rodzaje plaż, piaszczyste i żwirowe, a także wiele zatoczek. Oto niektóre z nich: Playa Paraíso, El Bol Nou, La Caleta, Playa Centro, Racó del Conill, Playa del Torres, Playa Estudiantes, Playa del Varadero, Playa del Tío Roig, Playa del Esparelló, Playa del Charco, Puntes del Moro. A ze względu na ich obfitość i spokój są one poszukiwane latem przez turystów z Benidormu, którzy chcą odpocząć od zatłoczonych plaż Benidormu, na których w sezonie letnim przebywa ponad 350 000 osób.

Charakterystyka plaży w Varadero.

Plaża ta ma 140 metrów długości i 8 metrów szerokości. Zazwyczaj poziom zajętości Playa Estudiantes jest niski. Plaża półmiejska, łatwo dostępna na piechotę. Składa się z kamyków i żwiru, z umiarkowaną falą. Na terenie hotelu znajduje się bar plażowy, w którym można się odświeżyć i skorzystać z udogodnień plażowych. Playa Estudiantes, wraz z Playa del Tío Roig, tworzą linię brzegową na północ od miasta La Vila.

Historia Playa del Varadero

Jej nazwa pochodzi od starego suchego doku i stoczni, które znajdowały się na plaży. Jeszcze kilka lat temu, przed przebudową całej plaży, można było znaleźć tory, które służyły do wodowania łodzi pod wodą. Są one otoczone budynkami, a ich otwarty układ sprawia, że są najbardziej narażone na działanie fal. Trzy zatoki połączone są niewielką promenadą. Doskonałe życie nocne w barze na plaży.

Jest to również najpopularniejsze miejsce dla sportowców, ponieważ wzdłuż promenady zawsze są ludzie uprawiający sport i jest to doskonałe miejsce do oglądania gwiazd w towarzystwie szumu morza.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności