Hiszpania > Galicja (Region)
Hiszpania > Pontevedra (Region)

Playa del Vao

Plaża Vao znajduje się w parafii Corujo, w galicyjskiej gminie Vigo. Jest jedną z plaż Vigo oznaczonych Błękitną Flagą.

Charakterystyka

Półmiejska plaża o długości ponad 700 m, położona na południe od plaży Samil. Należy do centrum Corujo i na szczęście odzyskała część swojego niezwykłego pola wydmowego i plantacji drzew. Niewielka część jej powierzchni jest oddzielona od głównego obszaru piaszczystego przez most na wyspie Toralla, znana jako plaża Serral. Wysokiej jakości zregenerowana plaża z wszelkiego rodzaju usługami, oddzielona od obszaru miejskiego parkingami i drewnianymi chodnikami. Na plaży działa firma, która przez cały rok oferuje kursy sportów wodnych. Plaża znana jest również pod nazwą Serral.

Usługi

Wszystkie usługi, w tym hotele oraz wszelkiego rodzaju bary i restauracje. Pobliskie kempingi w Canido i na plaży Samil. (9)

Dostęp

Bardzo łatwy dostęp drogowy, oznaczony drogowskazami, drogą Vigo-Bayona (PO-325), która przebiega obok samej plaży. Promenada Corujo. Linie autobusowe miejskie L10 i L11 Vitrasa.

Inne

Niebieska flaga. Obszar naturalny o znaczeniu lokalnym: kompleks wydm i obszar piaszczysty O Vao-Baluarte. Rzymska willa Toralla w pobliżu Nazwa "O Vao" odnosi się do piaszczystego przesmyku, który dawniej istniał na wyspie Toralla. Wschodnia część piaszczystego obszaru, oddzielona pasmami granitowych skał, znana jest pod nazwą Baluarte lub As Barcas, używaną czasem przez nudystów. Plaża znana jest również pod nazwą "O Vao-Baluarte".

Zalecenia

Młoda turystyka.

Optymalna aktywność

Kursy sportów wodnych.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności