Hiszpania > Galicja (Region)
Hiszpania > Pontevedra (Region)

Playa de Canido

Plaża Canido (znana również jako plaża O Canto da Area) znajduje się w parafii San Miguel de Oya, w galicyjskiej gminie Vigo. Jest jedną z plaż w Vigo odznaczonych Błękitną Flagą. Plaża Canido znana jest również jako plaża O Canto da Area. Plaża Canido znajduje się w parafii San Miguel de Oya, w galicyjskiej gminie Vigo.

Charakterystyka

Plaża miejska w Canido, zwrócona w stronę nadmorskiej promenady z terenem zalesionym, dzieli osłonięte wody z portem rybackim dzielnicy, przy czym wschodnia część plaży jest bardziej odpowiednia do kąpieli. Ma 270 metrów długości i 40 metrów szerokości, dzięki czemu podczas przypływów zachowuje część swojego piaszczystego obszaru. Długość plaży wynosi 270 metrów, a szerokość 40 metrów.

Miejsca warte odwiedzenia

W pobliżu plaży Canido znajdują się następujące miejsca:

Rzymska willa w Toralla, skansen archeologiczny położony na początku dzielnicy Canido, na końcu Toralla (osiedle Mirambell).

Wyspa Toralla, połączona mostem z Canido, na której znajdowała się część zamku Toralla.

Usługi

W połowie XX wieku wybudowano promenadę, która ograniczyła długość plaży. Obecnie tworzą ją półksiężyce, które wchodzą na piaszczystą powierzchnię, z ławkami i platanami zapewniającymi cień, dwiema kamiennymi rampami na końcach i kilkoma schodami w środku, które umożliwiają dostęp do plaży. Na terenie piaszczystym znajduje się również mały parking, telefony, dwa prysznice i fontanna.

Warto wspomnieć, że w pobliżu plaży znajduje się pole namiotowe oraz różne restauracje, takie jak taperías, restauracje rybne i serwujące owoce morza oraz tawerny, które cieszą się dużą popularnością wśród miejscowych.

Dostępy

Bardzo łatwy dostęp do drogi. Promenada Canido z parkingami. Kamienne pochylnie na końcach i schody w centrum. Linie autobusowe miejskie L10 i L11 Vitrasa.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności