Hiszpania > Alicante (Region)

Playa del Albir

Plaża El Albir (w języku walenckim l'Albir lub Racó de l'Albir) to plaża żwirowa należąca do miasta El Albir, w gminie Alfaz del Pi, w prowincji Alicante (Hiszpania).

Opis

Ta żwirowa plaża graniczy od północy z plażą Cap Blanc, a od południa z Sierra Helada. Jej długość wynosi 500 metrów, a szerokość 100 metrów. Na południu, gdzie kończy się plaża, znajduje się kilka zatoczek przy klifach Sierra Helada, do których dostęp jest utrudniony, ale dno morskie zachowuje więcej fauny i flory niż w bardziej zaludnionej i turystycznej części Albir. Ta plaża nie ma w pobliżu portu i ma lepszą jakość wody. Najbliższy port znajduje się na plaży Cap Blanc, około 4 km przed Altea, miastem graniczącym z Alfaz del Pi od północy.

Wody są czyste i wyróżnione Błękitną Flagą. W wodzie żyją ryby, ośmiornice, małe skorupiaki, mięczaki, a w lecie mogą występować meduzy. Dalej w morzu można znaleźć łąki posidonii i kilka rzadkich czerwonych rozgwiazd.

Jest on położony w środowisku półmiejskim, z dostępem do ulicy. Posiada promenadę i wydzielony parking. Jest to plaża z bojami, na której znajduje się miejsce do opuszczania łodzi.

Wydarzenia i nagrody

Plaża ta została odznaczona Błękitną Flagą.

Plenerowy Festiwal Filmowy w połowie lipca.

Pchli targ na początku sierpnia.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności