Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Tazones

Obiekt Tazones Beach jest położony w sercu słynnego portu rybackiego Tazones, 10 km od Villaviciosa, w Księstwie Asturii. W pobliżu znajduje się wiele lokali oferujących najróżniejsze dania z ryb i owoców morza.

Ma on długość 200 m, dostęp do drogi i jest położony w środowisku miejskim. Mimo to jest on skatalogowany jako obszar mający znaczenie dla Wspólnoty, stanowiąc część znanego wybrzeża Costa Verde lub Wschodniego Wybrzeża Asturii.

Usługi

Parking

Ratownicy medyczni

Odciski stóp dinozaurów

Na skalistej części plaży, około 120 metrów od tablicy informacyjnej przy wejściu na plażę, na powierzchni szarej warstwy formacji Tereñes, dostępnej podczas odpływu, znajduje się kilka ichnitów trójokich dinozaurów dwunożnych, z których część tworzy szlak. 480 metrów dalej w tym samym kierunku, w formacji Vega pochodzenia rzecznego, znajduje się kolejny odcisk stopy dinozaura tridaktyla.

Począwszy od lewej strony drogi do latarni morskiej, na klifie, do którego dojście jest dogodnie oznakowane, znajdują się kolejne tropy tridaktylowe dinozaurów dwu- i czworonożnych oraz jeden ślad wleczonego ogona.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności