Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Rodiles

Plaża Rodiles to plaża na wschodnim wybrzeżu Asturii, należąca do rady miasta Villaviciosa, położona po wschodniej stronie ujścia rzeki Villaviciosa. Zachodni kraniec Plaży Rodiles jest połączony z Plażą Misiego, położoną w delcie ujścia rzeki. Po drugiej stronie ujścia rzeki znajduje się plaża El Puntal.

Plaża Rodiles ma długość ok. 1000 m. Jest to plaża z drobnym, palonym piaskiem. Można tu uprawiać różne sporty, głównie surfing, co w połączeniu z pięknem krajobrazu przyciąga wielu turystów, dzięki czemu jest to bardzo popularna plaża z licznymi usługami, takimi jak miejsce piknikowe, kiosk, restauracje, pole namiotowe, toalety, prysznice, przebieralnie, serwis sprzątający, parking, punkt Czerwonego Krzyża i sprzęt ratunkowy. Posiada również duży teren piknikowy położony w liściastym gaju eukaliptusowo-sosnowym, który rozciąga się wzdłuż całej długości plaży i jest doskonale wyposażony do organizowania pikników i odpoczynku.

Rodiles to odcinek wybrzeża Jury Asturyjskiej (lub Wybrzeża Dinozaurów), obszaru o dużym znaczeniu archeologicznym ze względu na odkrycie licznych stanowisk z okresu jurajskiego, utworzonych przez skały, na których można znaleźć odciski stóp dinozaurów. Bardzo blisko znajdują się klify w pobliżu Tazones oraz ichnity z Villaviciosa.

Plaża Rodiles należy do Częściowego Rezerwatu Przyrody Ujścia Villaviciosa w obszarze znanym jako Wschodnie Wybrzeże Asturii.

Jeśli chodzi o surfing, fale powstające u ujścia rzeki, znane jako "la Barra", zaliczane są do 100 najlepszych fal na świecie i 4 najlepszych w Europie, a do regionu ściągają turyści z całego świata.

Niestety, ta niewątpliwa atrakcja turystyczna ma swoje dni policzone z powodu niefortunnej decyzji politycznej o pogłębieniu ujścia rzeki, aby zapewnić ujście dla projektu budowy pontonów dla jachtów sportowych i luksusowych.

Usługi

Toalety

Parkingi

Natryski

Telefon

Kosze na śmieci

Serwis sprzątający

Chodniki wejściowe

Służba ratownicza

Beach Bars

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności