Hiszpania > Alicante (Region)

Playa de Muchavista

Plaża Muchavista to piaszczysta plaża w gminie Campello, w prowincji Alicante (Hiszpania). Jest to nazwa nadana kontynuacji plaży San Juan (należącej do gminy Alicante) w gminie Campello.

Początki nazwy miejscowości sięgają wczesnych lat 40. XX wieku, kiedy to Rada Miejska Campello postanowiła sprzeciwić się staremu planowi Muguruzy, który zakładał budowę miasta satelitarnego na plaży San Juan pod nazwą Ciudad Prieto. Aby pokazać swój sprzeciw, postanowili oni zmienić nazwę odcinka plaży San Juan należącego do gminy Campello[potrzebny przypis]. W tym celu przywrócili nazwę "Mucha-Vista" nadaną w XIX wieku odcinkowi plaży znajdującemu się przed schroniskiem Carabineros o tej samej nazwie.

Plaża Muchavista ma długość 3300 metrów (nie licząc jej kontynuacji na południu w postaci Playa de San Juan) i szerokość około osiemdziesięciu metrów mniej więcej, w zależności od odcinka. Całkowita długość plaży San Juan-Muchavista wynosi 6 200 metrów.

Geografia

Plaża ta graniczy od północy z Rincón de la Zofra (również należącą do Campello), a od południa z Playa de San Juan (należącą do gminy Alicante).

Obiekt jest położony w środowisku miejskim, z dostępem do ulicy. Można do niego dojechać samochodem, autobusem lub tramwajem. Posiada szeroką promenadę i kilka wyznaczonych parkingów. Jest to również plaża oznaczona, z miejscem przeznaczonym do opuszczania plaży przez łodzie.

Znaki wyróżniające

Od 1993 r. plaża Muchavista jest wyróżniona Błękitną Flagą, a jej dostęp jest w kilku miejscach przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności