Hiszpania > Galicja (Region)
Hiszpania > Pontevedra (Region)

Playa de Lapamán

Plaża Lapamán to piaszczysty obszar położony między gminami Marín i Bueu, w prowincji Pontevedra (Galicja). Ma 800 metrów długości i drobny, biały piasek. Od północy graniczy z plażą Lapamán.

Od północy graniczy z plażą A Coviña, a od południa z plażą Covelo. Z plaży widać bardzo dokładnie wysepkę San Clemente, a także Sangenjo, Portonovo i archipelag Ons, leżący za Ría de Pontevedra.

Oddzielona skalistym występem część plaży, zwana Muiño Vello (po galicyjsku Molino Viejo), nie ma własnego dostępu.

Na plażę Lapamán można dostać się po kamiennych schodach. Nie ma dostępu dla osób niepełnosprawnych. Można do niego dojechać drogą PO-551, która łączy Marín i Bueu.

Mimo że nie ma tu zbyt wielu usług, w sezonie letnim jest tu duże obłożenie, a w okresie letnim działa tu pięć tymczasowych parkingów i 5 barów plażowych u podnóża plaży.

Ministerstwo Środowiska definiuje ją jako "wygodną i przyjemną w użyciu".

Spośród czterech plaż z obsługą przez ratowników w radzie Bueu w 2016 roku najwięcej incydentów miało miejsce w Lapamán, gdzie ratownicy podjęli 416 interwencji. Aż 194 osoby zostały użądlone, a 84 odniosły obrażenia. To właśnie na tej plaży ratownicy musieli przeprowadzić akcję ratunkową w morzu. https://www.google.es/amp/amp.farodevigo.es/portada-o-morrazo/2016/08/08/socorristas-bueu-atienden-22-incidencias/1512038.html?client=ms-android-orange-es

Pojawiło się sporo problemów związanych z kłusownictwem przez łodzie, które nie zachowywały odległości od linii brzegowej.

http://www.farodevigo.es/portada-o-morrazo/2016/08/02/atribuyen-barco-pesca-aparicion-peces/1508750.html

W 2016 r. plaża została odznaczona błękitną flagą.

http://www.farodevigo.es/portada-o-morrazo/2016/07/27/lapaman-recupera-bandera-azul/1505328.html

Wypoczynek

Miłośnicy paralotniarstwa często lądują na plaży Lapamán po starcie z Chans, esplanady znajdującej się na szczycie parafii Cela w Bueu.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności