Hiszpania > Santa Cruz de Tenerife (Region)

Playa de La Tejita

Plaża La Tejita znajduje się w El Médano, Granadilla de Abona, obok stożka wulkanicznego Montaña Roja. Obszar ten jest sklasyfikowany jako chroniony obszar naturalny (Specjalny Rezerwat Przyrody Montaña Roja), dlatego dojazd samochodem do plaży jest zabroniony. Przy drodze El Médano-Los Abrigos znajdują się jednak parkingi, a kilka ścieżek prowadzi bezpośrednio na plażę. Spacer zajmuje tylko około dziesięciu minut.

Ogólnie rzecz biorąc, poziom wykorzystania plaży jest dość niski, a większość użytkowników koncentruje się w miejscach położonych najbliżej parkingów, tj. na dwóch krańcach. W pobliżu najbardziej ruchliwych miejsc znajdują się dwa obszary z leżakami i parasolami, które można wynająć.

W zatoce znajduje się kilka boi, przy których zazwyczaj cumują tankowce dostarczające paliwo na pobliskie lotnisko Tenerife Sur.

Nudyzm jest dozwolony na całej długości plaży, choć częściej występuje na jej wschodnim krańcu, tuż u podnóża Montaña Roja. Nudyzm jest dozwolony na plaży.

Ze względu na warunki pogodowe panujące na tym obszarze i na plaży (fale i wiatr) często uprawia się tu sporty wodne, takie jak surfing, bodyboarding, windsurfing i kitesurfing. Kilka metrów od tej plaży, na plaży El Cabezo, odbywają się Mistrzostwa Świata w Windsurfingu.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Plaże w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności