Hiszpania > Andaluzja (Region)
Hiszpania > Málaga (Region)

Playa de la Misericordia

Plaża Misericordia to plaża w mieście Malaga w Andaluzji, w Hiszpanii. Jest to plaża miejska o ciemnym piasku, położona na zachodnim wybrzeżu miasta, w dzielnicy Carretera de Cádiz, pomiędzy plażami Guadalhorce i Huelin. Ma około 1200 metrów długości i średnio około 30 metrów szerokości. Jest to jedna z najpopularniejszych plaż w Maladze, odwiedzana głównie przez młodych ludzi. Znajdują się tam kosze na śmieci, prysznice, zbiórka odpadów, możliwość wypożyczenia parasoli i leżaków.

Plaża ta wyróżnia się starym kominem przemysłowym (obecnie odizolowanym i odrestaurowanym), który nad nią góruje, i jest jedną z plaż, na których można podziwiać nadejście fali Melillero.

Akredytacje i nagrody

"Q" - jakość turystyczna. Certyfikacja wydana przez Hiszpański Instytut Jakości Turystyki zgodnie z normą UNE-ISO 13009:2016-beaches (specyfikacja zarządzania jakością w turystyce) oraz coroczny nadzór firmy audytorskiej akredytowanej przez Krajową Jednostkę Akredytacyjną (ENAC, organ wyznaczony przez rząd do działania w Hiszpanii jako jedyna Krajowa Jednostka Akredytacyjna). Od 2008 roku plaża posiada to wyróżnienie. Globalny System Zarządzania Dostępnością Plaż Rady Miasta Malaga, zgodny z normą UNE 170.001:2007, dla plaży Misericordia, gwarantuje możliwość korzystania z niej wszystkim użytkownikom. Coroczna certyfikacja przez jednostkę akredytowaną przez ENAC. Od 2008 r. plaża posiada to wyróżnienie - Pediatryczną Zieloną Flagę. Jest to nagroda, która istnieje tylko we Włoszech i jest promowana przez tamtejszych pediatrów. Warunkiem ubiegania się o to wyróżnienie jest uzyskanie poparcia co najmniej trzydziestu pięciu pediatrów. Od 2018 r. plaża jest wyróżniana tym odznaczeniem. Nagroda przyznawana przez ATEGRUS (Stowarzyszenie Techniczne na rzecz Gospodarki Odpadami i Środowiska), które obejmuje wszystkie systemy gospodarki odpadami, oczyszczanie miast i środowisko oraz zrzesza gminy, przedsiębiorstwa i techników z tego sektora w celu wymiany doświadczeń i kryteriów. Od 2016 r. plaża otrzymuje to wyróżnienie. Zarządzanie jakością w Strefie Plaży zgodnie z normą UNE-EN ISO 9001:2015. Plaża posiada tę nagrodę od 2008 roku.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności