Hiszpania > Andaluzja (Region)
Hiszpania > Málaga (Region)

Playa de la Malagueta

Plaża La Malagueta to plaża w dzielnicy Centro miasta Malaga, w Andaluzji, w Hiszpanii. Jest to plaża miejska o ciemnym piasku, położona na wschodnim wybrzeżu miasta, pomiędzy portem w Maladze a plażą La Caleta. Jego długość wynosi około 1200 metrów, a szerokość średnio 45 metrów. Jest to popularna i często uczęszczana plaża ze względu na jej centralne położenie w dzielnicy o tej samej nazwie. Posiada różnego rodzaju usługi, z których niektóre to: łazienki, prysznice, place zabaw dla dzieci, leżaki i parasole, bary plażowe, autobusy, którymi można dojechać na plażę itp.

Ponadto w czerwcu, lipcu i sierpniu działa kino letnie, w którym wyświetlane są filmy, a wstęp jest całkowicie bezpłatny.

Jest to bardzo przestronna plaża położona obok wschodniego falochronu portu w Maladze, która tradycyjnie była miejscem, gdzie miejscowi rybacy łowili swoje połowy. W 2015 roku plaża ta została odznaczona błękitną flagą i jest jedną z najczęściej odwiedzanych plaż w Maladze ze względu na swoje położenie i łatwy dostęp.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności