Hiszpania > Cantabria (Region)

Playa de La Maza

Plaża La Maza lub Playa de los Vagos, jak się ją popularnie nazywa, to piaszczysta plaża położona w gminie San Vicente de la Barquera, we Wspólnocie Autonomicznej Kantabrii, w Hiszpanii. Jest to niewielka piaszczysta plaża, na której wolno trzymać psy.

Lokalizacja i dostęp

Znajduje się on pomiędzy miastami San Vicente de la Barquera i La Braña, obok mostu La Maza, w wewnętrznej części ujścia rzeki San Vicente de la Barquera. Można do niego łatwo dojechać samochodem, posiada parking strzeżony, maksymalna liczba miejsc parkingowych wynosi 50. Najbliższa droga to droga N-634, która jest dobrze oznakowana. Autobus, który jeździ na plażę, nie jest miejski.

Historia

Zimą 2013 r. ulewne deszcze spowodowały osunięcie się ziemi po wschodniej stronie plaży, co zniszczyło jedyny dostęp do tego małego piaszczystego obszaru. W konsekwencji plaża pozostała bez jedynego dostępu do niej aż do czasu wybudowania drewnianych schodów w czerwcu 2014 r. W lipcu 2015 r. przywrócono plaży La Maia de la Maia dawną świetność.

W dniu 27 lipca 2015 r. La Maza stała się piątą plażą, która oficjalnie zezwoliła kąpiącym się na towarzystwo zwierząt domowych przez cały rok. Ponadto cztery inne plaże w Kantabrii, na których zwierzęta domowe są dozwolone, to: plaża Berria w Santoña, Brazomar, Cargadero de Mioño i Oriñón w Castro Urdiales. Pozostałe cztery to plaża Berria w Santoña, Brazomar, Cargadero de Mioño i Oriñón w Castro Urdiales.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności