Hiszpania > Galicja (Region)
Hiszpania > La Coruña (Region)

Playa de La Magdalena (Cabañas)

Plaża La Magdalena to piaszczysty obszar położony w parafii San Martiño do Porto, w gminie Cabañas (prowincja La Coruña, Galicja, Hiszpania), na końcu ujścia rzeki Betanzos, graniczący z gminą Puentedeume, przy ujściu rzeki Eume.

Opis

Plaża z drobnym białym piaskiem, wraz z rzeką Eume i lasem sosnowym, tworzy naturalny obszar w dolnej części ujścia rzeki Betanzos. Plaża nie jest oznaczona Błękitną Flagą, ale posiada wszystkie usługi przy promenadzie dla pieszych. Jest to plaża o spokojnych i płytkich wodach. Jest to bardzo ruchliwa plaża miejska ze względu na bliskość Ferrol, La Coruña i Puentedeume. W 2020 roku 150 m na końcu plaży zostanie przeznaczone na plażę dla psów. Będzie to jedyne miejsce na plaży i w lesie sosnowym, do którego zwierzęta te będą miały dostęp.

Od lat sześćdziesiątych XX w. cierpi z powodu wielkiej presji urbanistycznej i niekontrolowanego rozwoju, a na tym obszarze powstają wszystkie rodzaje zabudowy. Od domów jednorodzinnych po budynki mieszkalne i domy mieszkalne. Od początku XX wieku Rada Miejska Cabañas próbowała zaprowadzić porządek na tym terenie, zakazując wjazdu pojazdów do lasu sosnowego na plaży i ograniczając dostęp do niego. Wzdłuż drogi, przy której rosną sosny, zbudowano chodnik dla pieszych. Na samej plaży znajdują się obiekty hotelowe i gastronomiczne oraz prywatny klub jachtowy. Można tu uprawiać sporty żeglarskie i zakotwiczyć łódź. Dojazd do plaży zapewnia bezpośrednie połączenie z autostradą AP-9, a w pobliżu znajduje się stacja Cabañas.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Plaże w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności