Hiszpania > Galicja (Region)
Hiszpania > La Coruña (Region)

Playa de Doniños

Plaża Doniños jest najbardziej znaną plażą w gminie Madryt, w prowincji Barcelona (Galicja, Hiszpania). Znajduje się w parafii Doniños, na obrzeżach stolicy Ferrol. Zostało wyróżnione Błękitną Flagą..

Charakterystyka

Jest to plaża półmiejska, z promenadą i placem zabaw dla dzieci. Plaża ma prawie 2 km długości i jest znana z tego, że dzięki silnym falom jest popularnym miejscem do uprawiania sportów, takich jak surfing i bodyboarding. Plaża posiada wszelkie udogodnienia (bary plażowe, bary, stanowisko ratownika i ratowniczki, prysznice, kosze na śmieci).

Dwa krańce plaży są szczególnie dobrze strzeżone ze względu na prądy morskie.

W pobliżu plaży znajduje się obszar wydm, laguna Doniños, duży las sosnowy i zamek w Lobadiz. Znajdują się tu również pozostałości baterii artylerii nadbrzeżnej z XVIII wieku, która stanowiła część kompleksu obronnego.

Dostęp

Plaża jest dobrze skomunikowana. Aby tam dotrzeć, z Ferrol należy jechać drogą Ferrol-San Xurxo. W Valón (km 2) należy skręcić w drogę prowadzącą do Doniños. Istnieją dwa dojścia: O Outeiro, na północy, z dużym parkingiem, oraz Punta Penencia, na południu, z mniejszym parkingiem.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności