Hiszpania > Andaluzja (Region)
Hiszpania > Cádiz (Region)

Playa de Guadalquitón

Plaża Guadalquitón to plaża położona w miejscowości San Roque w andaluzyjskim regionie Campo de Gibraltar w Hiszpanii. Ta niewielka plaża o długości 2200 metrów i średniej szerokości około 70 metrów znajduje się między Punta Mala a ujściem rzeki Guadalquitón, która tworzy małe estuarium, po śródziemnomorskiej stronie wybrzeża Campo de Gibraltar. Znajduje się on na obszarze słabo zaludnionym, więc stan zachowania plaży i jej najbliższego otoczenia jest bardzo dobry. Na wschód od plaży znajduje się dzielnica San Roque w Sotogrande.

Konserwacja

Środowisko naturalne plaży jest bardzo zdegradowane pomimo niewielkiego napływu wczasowiczów. Wynika to z faktu, że w latach 80. XX wieku obszar wydm stałych był przedmiotem intensywnego wydobycia piasku na potrzeby budowy ekskluzywnych osiedli w okolicy oraz pól golfowych otaczających ten teren.

Sytuację dodatkowo pogarsza utrata piasku spowodowana sztormami na Levante oraz zmiana linii brzegowej spowodowana budową portu w Sotogrande, która powoduje poważne utrudnienia. (2)

Historia

W pobliżu znajduje się rzymskie miejsce Guadalquitón.

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności