Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Feduriento

Plaża Feduriento znajduje się w asturyjskiej radzie Cudillero, w Hiszpanii, i należy do miasta Ballota. Jest to część zachodniego wybrzeża Asturii.

Opis

Plaża jest skalistym obszarem w kształcie muszli, o długości około 200 m i średniej szerokości 20 m. Jest to plaża wiejska o niskim stopniu urbanizacji i średnim poziomie zagrożenia. Są to piaski o jasnej barwie, średnioziarniste. Dojścia są piesze i mają mniej niż kilometr długości, ale są trudne do pokonania. Jego środowisko jest wiejskie i o niskim stopniu urbanizacji. Złoże składa się z niewielkich ławic gruboziarnistego, jasnego piasku występującego w niewielkich ilościach, ponieważ większość złoża pokrywają głazy i skały.

Cała plaża jest chroniona przez pionowe klify o długości od 280 do 300 m i spadku ponad 80 m. Aby dostać się na plażę, należy jechać tą samą drogą, co na plażę Sienra. Po zaparkowaniu samochodu należy skręcić w ścieżkę, która prowadzi na wschód na odcinku 100 m. W górnej części plaży znajduje się masa roślinności, która uniemożliwia zobaczenie początku klifu, dlatego jest on tak niebezpieczny. Nie ma tu żadnych usług, a wędkarstwo rekreacyjne jest zalecane tylko dla znawców terenu, którzy znają ścieżki prowadzące w dół.

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności