Hiszpania > Galicja (Region)
Hiszpania > Pontevedra (Region)

Playa América

Playa América (po galicyjsku i oficjalnie Praia América) to piaszczysta plaża położona w parafii San Pedro de la Ramallosa, w gminie Nigrán (Galicja, Hiszpania). Jej pierwotna nazwa brzmiała Playa de Area Loura (Piasek Blondynki), choć obecnie najczęściej używana jest nazwa Playa América, ze względu na fakt, że pierwsza "urbanizacja" została dokonana przez Indian, którzy powrócili z obu Ameryk.

O łącznej długości 1200 metrów graniczy z plażą Panjón, od której oddziela ją rzeka Muíños, płynąca przez parafie Panjón i San Pedro de La Ramallosa.

Litoral

Playa América to jedna z ogromnych piaszczystych plaż Nigrán, oblewana przez Ocean Atlantycki. Od 1990 r. jest ona corocznie nagradzana Błękitną Flagą Europy, co jest symbolem jakości jej wód i usług.

Playa América jest położona w krajobrazie miejskim i charakteryzuje się umiarkowanymi falami i wiatrem. Z plaż o drobnoziarnistym, białym piasku można podziwiać wspaniałe widoki na wyspy Bayona, Panjón, Monteferro i Estelas, które ze względu na swoje bogactwo ekologiczne zostały uznane za obszary chronione w ramach sieci Natura 2000. Ponadto na całej długości promenady biegnie deptak z terenami zielonymi i kładką nad rzeką Muíños, przy której znajduje się kilka kiosków i baraków Obrony Cywilnej, które latem gwarantują bezpieczeństwo wszystkich kąpiących się, pełniąc funkcję ratowników.

Plaża ta jest jedną z głównych atrakcji turystycznych dla pozostałych mieszkańców Półwyspu Iberyjskiego, głównie z Madrytu, Pampeluny i Barcelony, i jest bardzo popularna w sezonie letnim ze względu na swoje rajskie położenie.

Sieć hydrograficzna

Rzeka, która wpływa do Playa América, to Muíños.

Klimat

Playa América, podobnie jak Nigrán, korzysta z mikroklimatu charakteryzującego się łagodnymi temperaturami zimą i obfitym nasłonecznieniem latem, czyli w sezonie największego napływu turystów.

Temperatury w ciągu roku są łagodne i wynoszą średnio około 10 stopni w styczniu i 20 stopni w lipcu.

Południowo-zachodnie wiatry przynoszą obfite opady deszczu, zwłaszcza w okresie od października do kwietnia (1700 - 1900 mm rocznie).

Usługi

Transport publiczny

Parking

Zakwaterowanie

Kemping

Restauracja

Stanowisko ds. ochrony ludności

Policja lokalna

Kiosk sezonowy

Promenada nadmorska

Telefon publiczny

Natryski

Czyszczenie plaży

Kosze na śmieci

Szatnie

Toalety

Niebieska flaga

Nadzór

Znaki ostrzegawcze

Ochrona ludności

Gastronomia

W Playa América (jak również w pozostałych gminach należących do Rady Miasta Nigrán) można skosztować typowej kuchni galicyjskiego wybrzeża w szczególny sposób, dzięki licznym barom i restauracjom skupionym wzdłuż nadmorskiej promenady. Otwarte przez cały rok, oferują gościom dania z lokalnych ryb i owoców morza, złowionych w danym dniu przez miejscowych żeglarzy.

Fiesty

Patronem Playa América jest San Fiz, święto religijne, które odbywa się 1 sierpnia.

Berra Nigrán

Magosto w listopadzie

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności