Hiszpania > Baleary (Wyspy)

Cala Fonts

Cales Fonts (pisane również Calasfonts, po katalońsku Cales Fonts) to mały port rybacki położony w gminie Villacarlos, na wyspie Menorka (Baleary, Hiszpania). Jest to port dla pieszych, który zachowuje piękno starego nabrzeża, ponieważ wciąż można tu spotkać małe łodzie miejscowych rybaków. Z biegiem lat został przekształcony i ukierunkowany na turystykę. Obecnie port jest pełen barów, restauracji, tarasów i sklepów z pamiątkami, chętnie odwiedzanych zwłaszcza latem.

Calasfonts to spokojna miejscowość, w której można zjeść posiłek i pospacerować, a z której roztacza się bardzo atrakcyjny widok na morze. Znajduje się tu szereg naturalnych jaskiń, które dawniej służyły ówczesnym rybakom do przechowywania łodzi rybackich, sieci i innego sprzętu rybackiego. Obecnie jaskinie te pozostają nienaruszone, choć zostały przekształcone w atrakcje turystyczne, takie jak sklepy z pamiątkami i restauracje.

Pochodzenie nazwy

Nazwa Calasfonts prawdopodobnie odnosi się do istnienia źródła słodkiej wody we wschodniej części zatoki. Inna, mniej znana teoria odnosi się do znacznej głębokości zatoki, więc poprawna pisownia to Calasfons.

Dostęp

Aby dotrzeć do zatoki, można popłynąć łodzią z portu w Mahón lub skorzystać z drogi łączącej Mahón z Villacarlos.

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności