Hiszpania > Baleary (Wyspy)

Binibeca

Binibeca to obszar przybrzeżny położony w południowo-wschodniej części wyspy Menorka, w Hiszpanii. Znajduje się 5 km od stolicy gminy, San Luis, i 8 km na południe od stolicy wyspy, Mahón. Z zachodu na wschód znajduje się pomiędzy Cap d'en Font a Biniancolla.

Binibeca to miejscowość turystyczna, która została utworzona w 1972 roku przez Ministerstwo Informacji i Turystyki. Jest to jedno z najbardziej ruchliwych miejsc na wyspie Menorka, ze względu na bielone domy i wąskie uliczki tworzące labirynt.

Na 3 km wybrzeża Morza Śródziemnego można znaleźć, od zachodu do wschodu:

Binibeca Viejo, która stara się naśladować wioskę rybacką wokół małej zatoczki, powstała jako centrum turystyczne w latach 60.

Plaża Binibeca, o długości ok. 200 m, z białym piaskiem, otoczona lasem sosnowym. Na plaży znajduje się miejsce na piknik i bar.

Cala Torret, mała zatoka z niewielkim skupiskiem ludności oraz kilkoma sklepami i restauracjami. Tradycyjnie za Binibeca Nuevo uważa się plażę i zatokę (część wschodnia), a za Binibeca Viejo, część najbardziej wysuniętą na zachód, w której znajduje się wioska rybacka i ośrodki letniskowe.

Warto zwrócić uwagę na jego wybitnie turystyczny aspekt, czego dowodem jest niewielka liczba osób zamieszkujących cały obszar w miesiącach pozaletnich. Mimo że jest to popularny obszar turystyczny, nie ma tu szybkich połączeń.

Łącza

Wideo z Binibeca

Informacje dla turystów (w języku angielskim)

Fotografie ulic Binibeki

Fotografie ulic Binibeki

Fotografie ulic Binibeki

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności