Grecja > Chalkidiki (Region)
Grecja > Grecja kontynentalna (Region)

Πλατανίτσι Χαλκιδικής

Wybrzeże Platanitsi znajduje się na wschodnim wybrzeżu gminy Sithonia Halkidiki. Znajduje się 150 km od Salonik i 5 km na północ od osady Sarti. Większość obszaru obejmuje miejski kemping Platanitsi, na obszarze 90000 metrów kwadratowych, którego wejście jest punktem dostępu do plaży z drogi.

Środowisko naturalne

Szerszy obszar jest zalesiony głównie drzewami iglastymi (sosna), ale także z fragmentami charakteryzującymi się niską roślinnością. Teren strefy przybrzeżnej jest naturalny, z piaskiem i rodzimą roślinnością. Część plaży jest zorganizowana, z infrastrukturą i urządzeniami dla ludności. W centralnej części strefy przybrzeżnej wpływa potok Smixi. Obszar ten jest zaliczony do obszarów ochrony i zachowania środowiska naturalnego i wchodzi w skład sieci Natura 2000.

Jakość wody

Wybrzeże Platanitsi zostało wyróżnione Błękitną Flagą za jakość wody w kąpielisku, strukturę organizacyjną plaży oraz poszanowanie i ochronę środowiska naturalnego.

Kemping

Miejski kemping Platanitsi posiada niezbędną infrastrukturę dla swoich gości, taką jak supermarket, restauracja, bar na plaży, WC i sporty wodne. Jest tu miejsce zarówno dla przyczep kempingowych, jak i dla gości z namiotem.

Pobliskie plaże

Plaża Platanitsi znajduje się w niewielkiej odległości od następujących sąsiednich plaż:

Orange

Dziury po krabach

Plaża w Sarti.

Ognisko 2018

25 października 2018 roku niekontrolowany pożar, który wybuchł w Sithonii Halkidiki, awansował na kemping Platanitsi. W szerszym obszarze ogłoszono stan wyjątkowy z powodu pożaru spowodowanego przez drzewo spadające na słup PPC w sąsiednim obszarze Kavourotrypes. Straż pożarna w Halkidiki zdołała opanować i zatrzymać ogień, ostatecznie ratując teren.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com

Miejscowości w pobliżu

Plaże w pobliżu

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności