Grecja > Grecja kontynentalna (Region)

Παραλίες Πηλίου

Plaże Pelionu, zarówno nad Morzem Egejskim, jak i na Pagasitikos, słyną z krystalicznie czystej wody, a wiele z nich zostało wyróżnionych przez Unię Europejską błękitną flagą. Są tu plaże na każdy gust, spokojne lub kosmopolityczne, piaszczyste lub żwirowe.

Plaże Morza Egejskiego

Po stronie Morza Egejskiego, zaczynając od północy, aby dotrzeć na południe, turyści mogą wybrać pływanie w następujących miejscach:

Kamari

Znajduje się na NE stronie Pelionu, poniżej małej osady. Jest to piękna piaszczysta plaża, idealna do spokojnego pływania w czystej wodzie i w spokojnym otoczeniu. Mały port obok plaży jest portem miejscowości Keramidi, która znajduje się bardzo blisko.

Ovrios

Izolacja i spokój, w całej okazałości. Plaża Ovrios, idealna do pływania i wypoczynku, otoczona jest pięknym środowiskiem naturalnym. Bardzo blisko znajduje się mały wąwóz z płynącymi wodami i kamienny most Diakoomi w pobliżu wsi Puri i plaży Ovios. Dostęp jest stosunkowo trudny, a ułatwia go odpowiedni pojazd. Idealny do swobodnego biwakowania.

Elitsa

Bardzo mała i spokojna plaża z łatwym dostępem w odległości 3xkm od miejscowości Puri. Ze żwirkiem i kamieniami idealna do snorkelingu, jak również do swobodnego biwakowania. Bardzo blisko znajduje się mały kościółek Agioi Panton.

Chorefto

Duża piaszczysta plaża, jedna z najbardziej znanych na Pelionie pod Zagorą w odległości 8 km od niej. Znajduje się w osadzie homonimicznej z bardzo łatwym i wygodnym dostępem do zorganizowanej plaży, która oferuje wczasowiczom wszystkie udogodnienia do pływania, relaksu i rekreacji.

Jeśli chcesz być sam, przejdź od północnego końca i w górę, gdzie znajdziesz inne małe urocze plaże.

Agioi Saranda

Zaledwie 2xkm od osady Choreftos znajduje się plaża Agioi Saranda z drobnym piaskiem i żwirkiem. Połączenie łatwego dostępu i jego stosunkowo dobrej organizacji sprawia, że jest to popularne miejsce do pływania i wypoczynku.

Plaka

Pomiędzy plażami Agioi Saranda i Agios Ioannis, znajduje się plaża Plaka z krystalicznie czystą wodą, drobnym żwirkiem na zewnątrz i kilkoma kamieniami rozrzuconymi w środku. Dostęp jest stosunkowo łatwy z lewego końca plaży Agios Ioannis. Parkujemy samochód i krótką ścieżką dochodzimy do prawego końca plaży Plaka. Jest jakaś organizacja z jakimiś parasolami.

Agios Ioannis

Piękna, długa, piaszczysta plaża, położona w homonimicznej osadzie Agios Ioannis z bardzo łatwym dostępem i ze względu na organizację i wiele udogodnień, które oferuje, przyciąga wielu turystów w miesiącach letnich. Co roku jest wyróżniana Błękitną Flagą.

Papa Nero

Po nadmorskiej osadzie Agios Ioannis znajduje się znana plaża Papa Nero. Duża zorganizowana plaża z łatwym dostępem i drobnym żwirkiem. W szczycie turystycznego sezonu letniego możesz mieć nieco trudności ze znalezieniem miejsca parkingowego dla swojego pojazdu, ale wizyta na plaży wynagrodzi Ci to.

Damouchari

Mała plaża Damouchari znajduje się w homonimicznej osadzie. Dostęp jest łatwy i można do niego dotrzeć z Mouresi lub z Agios Ioannis, a nawet wędrując z brukowanej słynnej ścieżki, która zaczyna się od Tsagarady. Plaża jest idealna do nurkowania ze względu na skaliste dno, jest też możliwość swobodnego biwakowania, nie przed plażą, ale w potoku za drewnianym mostkiem, gdzie kończy się ścieżka z Tsagarady.

Fakistra

Dla wielu plaża w Fakistrze jest najpiękniejszą plażą Pelionu, a fakt, że dostęp do niej nie jest tak łatwy, czyni ją nie tylko piękną, ale i wyjątkową. Jest niewielkich rozmiarów, odizolowana, z piaskiem połączonym z małymi kamyczkami i turkusową wodą. Nie ma żadnej organizacji, tylko jakieś ławki i kilka stołów piknikowych porozrzucanych dookoła, poza czasem.

Znajduje się on 5xkm od głównej drogi w dół od Tsagarady. Zostawiasz swój pojazd w miejscu, gdzie kończy się droga, a następnie schodzisz w dół około 200m ścieżką i kończysz na plaży. Nurkowanie nabiera wtedy innego wymiaru!!!

Z tego terenu prowadzi ścieżka do jaskini, która w czasie okupacji tureckiej funkcjonowała jako ukryta szkoła. Także do Agios Athanasios, Damouchari i Agios Giannis. Powrót pod górę będzie trochę trudny, ale wszystkie trudności zostaną zapomniane, bo wizyta w Fakistrze będzie niezapomniana.

Mylopotamos

Bardzo piękna i szczególnie znana plaża Pelionu. Z piaskiem i żwirkiem, znajduje się 7xkm od głównej drogi z bardzo łatwym dostępem i obszernym parkingiem. W miesiącach letnich jest połączony autobusem z Tsagarady. Jest to w zasadzie podwójna plaża, ponieważ niemal na środku znajduje się charakterystyczna skała, która oddziela 2 strony plaży i jednocześnie zapewnia ochronę przed wiatrem i cień dla słońca. Na tej skale znajduje się również pole wspinaczkowe dla miłośników sportu. Jest bardzo prawdopodobne, że w okresie wzmożonego ruchu turystycznego trudno będzie Wam znaleźć miejsce na plaży, gdyż tak wiele osób wybiera Milopotamos do kąpieli.

Limnionas

Pomiędzy plażą Mylopotamos a plażą Lampinou i w odległości 4xkm od głównej drogi, znajduje się piaszczysta plaża Limnionas, z drobnymi kamyczkami. Stamtąd też prowadzą szlaki turystyczne na dwie wspomniane wcześniej plaże. Dojazd nie jest zbyt łatwy, gdyż w kilku miejscach trasy jest droga gruntowa, a droga zwęża się. Na tej plaży obowiązuje zakaz swobodnego biwakowania.

Labinou

Bardzo mała piaszczysta plaża położona w osadzie homonimicznej i w odległości 4xkm od głównej drogi. Na plaży jest jakaś organizacja. Trzeba będzie zostawić pojazd w miejscu, do którego dochodzi droga i przejść krótki dystans do plaży (ok. 100m). Tuż nad plażą można zwiedzić klasztor Panagia Labidona.

Pantazi Ammos

Plaża Pantazi Ammos znajduje się 5 km w dół od miejscowości Siki. Jest to długa plaża ze żwirkiem i łatwym dostępem. Nie ma tu infrastruktury turystycznej, więc jeśli się na nią zdecydujemy, wskazana jest odpowiednia organizacja.

Potoki

Plaża Potoki znajduje się 3xkm w dół od miejscowości Siki. Składa się ze stosunkowo dużej i mniejszej zatoki z drobnymi kamyczkami na zewnątrz i nieco grubszymi wewnątrz. Droga jest dość mocno z górki, ale ogólnie można powiedzieć, że dojazd jest łatwy. Nie ma tu żadnych obiektów turystycznych.

Otwory wodne

Plaża Potistika znajduje się w osadzie o tej samej nazwie w odległości 5 km od wsi Xinovrisi, na wschód od głównej wsi regionu, Argalasti. Jest długa, z piaskiem i drobnymi kamyczkami. Z plaży prowadzi szlak turystyczny, który prowadzi do sąsiedniej plaży, Melani.

Melani

Plaża Melani znajduje się na wschód od Argalasti w osadzie Pantazaiika, około 10 km od skrzyżowania Argalasti - Xinovrisi. Jest to długa plaża z piaskiem na zewnątrz i kamieniami w środku. Dostęp jest łatwy, a droga prowadzi do plaży. Z Melani jest również połączenie drogowe do plaży Paltsi, około 5xkm. Z plaży prowadzi szlak turystyczny, który prowadzi do sąsiedniej plaży Potistika.

Paltsi (Agios Konstantinos)

Zorganizowana plaża Paltsi znajduje się w osadzie Mazaraki około 10 km od skrzyżowania Argalasti - Xinovrisi, a dojazd jest bardzo łatwy i wygodny. Droga kończy się na plaży. Jest to długa plaża z piaskiem i drobnym żwirem, a jej cechą charakterystyczną są 2 duże skały w morzu, a rzeka z góry sięga prawie do morza. Z Paltsi jest również połączenie drogowe do plaży Melani, około 5 km. Przy czystym horyzoncie, widok na Sporady Północne (Skiathos, Skopelos, Alonissos), jest bardzo piękny.

Mourtias

Mała plaża Mourtias jest łatwo dostępna i znajduje się w homonimicznej osadzie w pobliżu wsi Liri. Krajobraz plaży w Mourtias jest szczególny. Charakterystyczne są skały ustawione w rzędzie w morzu.

Katigiorgis

Mała i piękna plaża Katigiorgis jest łatwo dostępna i znajduje się w osadzie o tej samej nazwie, tuż naprzeciwko wyspy Skiathos i innych wysp Sporad Północnych (Skopelos, Alonissos).

Lyri

Mała plaża Liri znajduje się w osadzie o tej samej nazwie, na północ od wioski rybackiej Katigiorgis. Jest to plaża piaszczysta, niezorganizowana, ale z krystalicznie czystą wodą.

Kastri

Plaża Kastri z piaskiem i drobnym żwirkiem, znajduje się w osadzie o tej samej nazwie, 6 km od osady Platanias. Na terenie ośrodka znajduje się zorganizowane pole namiotowe, które działa w miesiącach letnich od maja do września. Dostęp jest łatwy, a droga prowadzi do plaży.

Platanias

Mała piaszczysta plaża Platanias znajduje się w tytułowej osadzie, pod dużym gajem oliwnym. Na terenie ośrodka znajduje się zorganizowane pole namiotowe, które działa w miesiącach letnich. W miesiącach letnich odbywają się również codzienne wycieczki statkiem na Skiathos.

Małe

Mikro znajduje się w południowo-wschodnim Pelionie i jest oddalone o 17 km od siedziby gminy Argalasti. Jest to piękna spokojna plaża tuż obok Platanias. Malownicza ścieżka łączy Mikro z Platanias (około 600 metrów). Samochodem, dostęp jest z miejscowości Lavkos i jest około 7xkm. Istnieje również możliwość dotarcia na plażę łodzią z Platanias, która kursuje regularnie każdego dnia w miesiącach letnich. Na plaży znajdują się piękne tawerny i pokoje do wynajęcia. Jest to idealne miejsce na rodzinne wakacje z dziećmi oraz dla osób szukających spokoju.

Plaże zatoki Pagasitikos

Po stronie zatoki Pagasitikos znajdują się następujące opcje plaż:

Kato Lechonia

Wyjeżdżając z Volos i Agrii jest to pierwsza plaża, na którą się natkniecie. Zaledwie 10 km od Volos na nadmorskiej drodze do Pelionu. Pływanie tutaj połączone jest z kawą lub drinkiem, ponieważ jest kilka propozycji rozrywek.

Kato Gatzea

Jest to port Ano Gatzea, który jest zbudowany nieco wyżej. Plaża znajduje się przed homonimiczną osadą i ma piasek z drobnym żwirkiem.

Sykia

Prawie obok osady Kato Gatzea, znajduje się plaża Sykia. Jego cechą charakterystyczną są drzewa, które sięgają do plaży i dają cień kąpiącym się.

Platanidia

Mała plaża w homonimicznej osadzie.

Kala Nera

Jedna z najbardziej znanych plaż po stronie zatoki Pagasitikos. Zorganizowana piaszczysta i dość duża plaża 20xl. od Volos. Są tam leżaki i wiele miejsc do jedzenia, picia i przebywania.

Koropi (lub Boufa)

Boufa jest największą plażą na Pelionie i znajduje się pomiędzy Kala Nera a Afisso. Co roku przyciąga wielu wczasowiczów. Ma bardzo czyste wody, złoty piasek, kilka drzew na brzegu i znajduje się zaledwie 25 km od miasta Volos.

Afissos

W znanej miejscowości turystycznej Afissos znajduje się kilka plaż, z których najbardziej znane to plaża Abovos, Lagoudi, Kalifteri, Agia Efthimia, Razi itp. Większość z nich ma drobny piasek i krystalicznie czyste wody. Ampovos i Kalifteri to zorganizowane plaże ze sportami wodnymi, położone w zielonym krajobrazie. Plaża Lagoudi jest spokojniejsza i kamienista. Charakterystyczne są drzewa nad plażą, które latem dają cień i ochłodę. Plaża Razi nie posiada żadnej organizacji. Ale jest bardzo cicho i czysto.

Lefokastro

Piękna, spokojna plaża z piaskiem i drobnym żwirkiem. Bujna roślinność tego obszaru sięga do morza i oferuje bardzo piękne obrazy dla odwiedzających. Znajduje się on w odległości 33 km od Volos.

Kalamos Beach

Przed osadą wakacyjną Kalamos, ok. 45 km od Volos, znajduje się piękna, spokojna plaża osady. Nie ma w nim żadnej organizacji.

Plaża Paos

W spokojnym otoczeniu, nieco na północ od Chorto znajduje się piękna plaża Pau, która nie jest widoczna z głównej drogi. Dostęp jest przez Argalasti.

Trikeri - plaże

Znajdują się one na wysepce Old Trikeri. Tutaj wyróżnia się plaża Πράσιnis Ammos z krystalicznie czystą wodą (30 minut od portu). Ta sama piękna sceneria powtarza się na plażach Afetka (gdzie dominuje stary i obecnie opuszczony hotel) i Agios Georgios. Do tych dwóch wspaniałych plaż można dotrzeć również z klasztoru Panagia ścieżką zjazdową.

Na zachód od małego portu Ai-Giannis, spacerem trwającym około 30 minut, znajdziecie się na plaży Agia Sofia. Na przeciwległym wybrzeżu można podziwiać żwirową plażę Alogoporos. Jadąc z Miliny zobaczysz z góry "cud" Tzasteni. Trudno oprzeć się urokowi tego wyjątkowego morskiego zakątka i nie odważyć się na kąpiel w jego pysznych wodach.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Plaże w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności