Διακοπτό

Diakopto, potocznie nazywane Diakofto, to nadmorskie miasto w prefekturze Achai, zbudowane na wybrzeżu Zatoki Korynckiej. Jest siedzibą dawnej gminy o tej samej nazwie (obecnie jednostka miejska). Podczas spisu powszechnego w 2011 roku stwierdzono, że osada liczy 2.183 mieszkańców.

Lokalizacja

Znajduje się po wschodniej stronie Achai, konkretnie umieszczona jest na północno-wschodnim punkcie południa, a zbudowana jest na peloponeskim wybrzeżu Zatoki Korynckiej i w pobliżu otworu wąwozu Vouraikos, gdzie na zachód od osady wpływa homonimiczna rzeka.

Od Aten dzieli go 161 km, od Patras 54 km, natomiast odległość od Aigio wynosi około 15 km. Do Diakopto można łatwo dojechać, oprócz samochodu, korzystając z częstych połączeń autobusowych z dworca autobusowego w Achai do Aigio i Patras (a także regularnych połączeń do Diakopto), a także korzystając z pociągów Kolei Podmiejskiej z połączeniem do Kiato w Koryncie.

Informacje ogólne

Z Diakopto rozpoczyna się słynna trasa kolejki zębatej do Kalavryty, przechodząca przez wąwóz Vouraikos. W Diakopto turysta może połączyć aktywności zarówno w górach, jak i w morzu. W centrum Diakoptos znajdują się różne sklepy, restauracje i kawiarnie. Jest też wiele hoteli i miejsc noclegowych. W sezonie letnim odwiedzający może cieszyć się pięknymi, czystymi i naturalnie ukształtowanymi plażami, które istnieją wzdłuż brzegu morskiego całego obszaru.

Zwiedzanie

Znajduje się tu wiele atrakcji, z których najbardziej znaną jest kolejka zębata.

Osobowości

Dionizos Papagiannopoulos, aktor.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności