Portugalia > Portugalia kontynentalna (Region)

Praia Verde (Castro Marim)

Praia Verde to plaża nadmorska w gminie Castro Marim, w regionie Algarve, w Portugalii. Znajduje się między Praia da Alagoa na zachodzie a Praia do Cabeço - Retur na wschodzie. Jest osłonięta lasem sosnowym, z którego wiele wycięto na zachodzie pod budowę domów mieszkalnych. Dzięki krystalicznie czystej wodzie i białemu piaskowi Praia Verde jest jednym z klejnotów Algarve.

Dawniej znajdowało się tu duże pole namiotowe, które działało do lat 90. Plaża ta jest strzeżona przez delegaturę morską, jest oznakowana, a w sezonie kąpielowym korzysta z pomocy ratowników i punktu pierwszej pomocy.

W ramach wyposażenia pomocniczego i usług na tej plaży znajdują się restauracje, bar i wypożyczalnia markiz w sezonie kąpielowym. Jakość wody jest kontrolowana co miesiąc w sezonie kąpielowym.

Istniejące na plaży Praia Verde budowle pochodzą z XX wieku i nie są to pozostałości z czasów rzymskich.

Ta "legenda" o Rzymianach istniała już 45 lat temu, ale zbadano jej ślady i okazało się, że są one znacznie nowsze. W miejscu, gdzie znajduje się studnia, istniała wieś, a w połowie XX wieku doskonale widoczne były "pozostałości" po grupie domów.

Starożytni twierdzą, że morze było oddalone od osady o "wyścig konny".

Morze podniosło się i zniszczyło domy oraz "zjadło" ziemię obok studni.

Fakt ten jest dość widoczny, gdyż ujście studni znajduje się ponad dwa metry nad miejscem, gdzie dziś można wejść na tę konstrukcję. [brak źródeł?]

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności