Portugalia > Azory (Region)

Praia do Corpo Santo

Plaża Corpo Santo znajduje się w pobliżu Corpo Santo, w parafii São Miguel, w gminie Vila Franca do Campo, na wyspie São Miguel, na Azorach.

Legenda o Senhor Bom Jesus da Pedra

To właśnie na tej plaży odnaleziono pierwszy wizerunek Senhor Bom Jesus da Pedra. Według miejscowej legendy, wiele, wiele lat temu, na tej plaży rybacy zarzucali sieci lub je naprawiali, gdy zobaczyli dużą skrzynię. Zbliżając się do niej, zauważyli, że jest na niej coś napisane, i szukali kogoś, kto mógłby to odczytać. Wówczas odkryto, że na pudełku widnieje napis: "Dla Misericórdia z Vila Franca". Poszli więc oddać skrzynię prawowitemu właścicielowi. Po jej otwarciu ukazał się piękny wizerunek Pana Jezusa siedzącego na kamieniu, o pięknym i wyrazistym wyrazie.

Zaskakujące było to, że nikt nie zlecił wykonania takiego obrazu. Wieść o znalezisku, uznanym za cudowne, rozeszła się po wyspach archipelagu, dotarła na kontynent i nawet Vila Franca de Xira upomniała się o znalezisko, jednak bez powodzenia. Wizerunek Senhora da Pedra został umieszczony w kaplicy kościoła Misericórdia i przez pewien czas jego kult ograniczał się do śpiewanej mszy i kazania w tymże kościele.

Później sędzia Teotónio Claudino da Silveira, dzięki obietnicy swojej matki, dodał blasku uroczystościom.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności