Praia do Azibo

Plaża Azibo to portugalska plaża rzeczna położona na obrzeżach zapory Azibo, około 40 km od Bragancji.

Znajduje się w Macedo de Cavaleiros, jest to jedna z najbardziej prestiżowych plaż rzecznych w Europie, która przez kilka kolejnych lat posiadała Błękitną Flagę (czysta plaża), dzięki czemu pojawiła się na europejskich listach najlepszych miejsc kulturalnych i turystycznych, ponieważ w jej infrastrukturze znajdują się restauracje, kawiarnie, pole namiotowe, toalety, prysznice, parking, wypożyczalnia łodzi itp.

W 2012 r. była to jedyna plaża rzeczna na północ od Tagu, która została uznana za jeden z siedmiu cudów Portugalii.

Aby w pełni wykorzystać wszystkie możliwości spędzania czasu z rodziną nad Zalewem Azibo, w Praia da Ribeira, radzimy przyjechać tam bardzo wcześnie rano. Wykorzystaj godziny, w których słońce nie jest tak silne, aby pobawić się z rodziną w piasku lub nawet wykąpać się w rzece.

Jest to plaża nadzorowana, na której można znaleźć różnorodny sprzęt. Nie wszystkie są, ale darmowy sprzęt wystarczy, by zapewnić cały dzień zabawy. Poza placem zabaw dla dzieci, na którym mogą się one świetnie bawić, Praia da Ribeira posiada również bezpłatny pomost z małym basenem dla najmłodszych, z którego dorośli mogą popływać w rzece.

Oprócz piaszczystej plaży, placu zabaw dla dzieci i platformy do nurkowania, ta plaża rzeczna w Macedo de Cavaleiros posiada również rozległy ogród z kilkoma drzewami, które zapewniają przyjemny cień w najgorętszych godzinach. Przestrzeń tę można wykorzystać do zorganizowania rodzinnego pikniku lub po prostu do gry w piłkę nożną… Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Plaże w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności