Portugalia > Portugalia kontynentalna (Region)

Praia do Amado

Plaża Amado to plaża położona w pobliżu miejscowości Carrapateira, w parafii Bordeira, w gminie Algarve, w prowincji Aljezur, w Portugalii. Jest to część Parku Przyrodniczego Południowo-Zachodniego Wybrzeża Alentejo i Vicentine, duża plaża z zacisznym i spokojnym piaskiem, która rocznie odwiedzana jest przez tysiące osób, nie tylko turystów z innych krajów, ale także turystów krajowych. Amado jest znane ze swoich fal, niewielkich w porównaniu z plażami w rejonie Ericeira i Peniche, wszechstronnych i zróżnicowanych, a przez to bardzo poszukiwanych ze względu na sporty ekstremalne, które oferuje. Odbyło się tu już kilka zawodów surfingowych i bodyboardowych dla początkujących. Jest to plaża, na której ludzie są obecni przez cały rok, ponieważ działają tu szkoły surfingu i bodyboardingu dla początkujących.

Zazwyczaj jest to miejsce dzikiego biwakowania i karawaningu, co, biorąc pod uwagę brak wsparcia dla tego typu praktyk, prowadzi do ciągłego odprowadzania szarej wody i śmieci do kąpieliska, ponieważ podstawowe potrzeby higieniczne osób korzystających z dzikiego biwakowania i karawaningu są zaspokajane w samym kąpielisku (nad morzem). W rezultacie te dzikie praktyki stosowane przez lata doprowadziły do drastycznego zmniejszenia liczebności fauny i flory, które stanowią o wyjątkowym naturalnym pięknie plaży.

Do plaży można dotrzeć z dwóch miejsc: na północ, z Praia da Bordeira, dalej na południe, wzdłuż wspaniałych klifów, drogą gruntową o długości ok. 0,5 km. Ten krótki szlak zapiera dech w piersiach, zwłaszcza na Pontalu. Drugi dojazd znajduje się na południe od Carrapateira, 2 km od plaży.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności